جلسه 2 :اثبات قانون جذب از دیدگاه قرآن

قانون جذب از دیدگاه قرآن

به علت اینکه اکثر مردم ایران مسلمان و شیعه هستند ما تصمیم گرفتیم که در اولین قدم قانون جذب را از دیدگاه قرآن بررسی کنیم . اولین اثبات قانون جذب از دیدگاه قران که بهترین آنها نیز هست : کوه ها نیز مانند ابر ها در حرکتند و شما گمان میبرید که ثابت اند ( سوره نمل آیه 88 ) . نظریه قانون جذب نیز میگوید که همه ی اجسام در حال ارتعاش هستند و هرکدام فرکانس خاص خود را دارند .

یعنی اگر از دیدگاه ملکولی به اجسام بنگریم میفهمیم که بخش اعظم آن را انرژی در بر دارد و پروتون ، نوترون در هسته و الکترون در اطراف هسته در حال چرخیدن است . قانون جذب قانون احساسات است یعنی اگر شما کار خوبی را انجام دهید پس مطمئنا احساس خوبی دارید اما اگر کار های بد و نادرستی مانند غیبت ، تهمت ، دزدی و … را انجام دهیم مطمئنا در حالت ناراحت یا عصبانی هستیم پس مطابق قانون جذب احساسات منفی ، باعث اتفاقات ناخواسته در زندگی ما می شود .

شکرگزاری در قانون جذب

شکرگزاری که رکن مهمی از قانون جذب است در قران و سیره پیامبران به شدت به این عمل توصیه شدند انسان ها . شکرگزاری به دلیل حس فوق العاده ای که در انسان ایجاد میکنه و ارتعاشات ما را به سمت مثبت تغییر میدهد و در نتیجه  در جهت خواسته های ما اتفاقات رخ می دهند و به همین سادگی قرآن قانون جذب را به ما فهمانده .

یعنی اگر شما میخواهید اتفاقات مثبت را به زندگی خود بکشانید فقط کافی است ارتعاشات مثبت که همان حس خوب است را در خود ایجاد کنید و نوع احسن حس خوب در شکرگزاری است . شاید فکر کنید که چه کار دیگری حس خوب را ایجاد میکند و در قران از آن یاد کرده !

احساس بعدی که قران به شدت به آن توصیه کرده کمک به دیگران است چون کمک به دیگران نیز احساس خوب توانمندی را در ما ایجاد میکند و همین باعث افزایش رزق و روزی در زندگیمان می شود .

قانون جذب از دیدگاه امام صادق (ع)

امام صادق علیه السلام فرمودند : « إذا دَعَوتَ فَظُنَّ أنَّ حاجَتَکَ بالباب»

 «وقتی چیزی می‎خواهی و خواسته‎ای داری، پس این‌گونه بپندار و تصور کن که خواسته‎ی تو دمِ در است (اجابت شده است).»

تفسیر قانون جذبی : یعنی اگر احساس کنید که یک چیز را دارید پس به شما داده می شود .

قانون جذب از دیدگاه امام علی ( ع )

امام علی (ع) فرمودند : ((مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود، مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود، مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود، مراقب عادتت باش که شخصیتت می‌شود، مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می‌شود.))

تفسیر قانون جذبی : یعنی افکار در نهایت تبدیل به سرنوشت می شوند . همان چیزی که قانون جذب به صورت کامل این موضوع را اثبات کرده .

 

همانطور که خواندید فهمیدید که از دیدگاه علمی قانون جذب به صورت کامل اثبات شده است اما در مقالات بعد قانون جذب را از دیدگاه کاملا علمی و اثبات آن از طریق انیشتین میپردازیم !

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]