جلسه ۱۹ : چگونه با ابزار blending option کار کنیم ؟

نحوه استفاده از ابزار blending option default ِچگونه است ؟

گاهی اوقات شما نیاز پیدا میکنید که متن خود را رنگی کنید و یا دوست دارید یک طرح و جلوه خاص به متن مورد نظرتان بدهید تا بوانید متنی متفاوت و زیبا تر داشته باشید . فتوشاپ این مشکل را میتواند از سر راهتان بردارد . شما با آموزش فتوشاپ ما این مشکل را حل کنید . ابزار blending option میتواند به شما کمک کند که بتوانید به راحتی این کار را آموخته و طرح یکسانی نداشته باشید . این بخش blending option شامل دو گزینه میشود : Normal و dissolve .بخش Normal فقط میتوان میزان شفافیت متن را کم یا زیاد کرد . در بخشdissolve میتوان طرح خاصی به متن داد و آنرا رنگ آمیزی کرد . برای آموزش فتوشاپ در قسمت blending option مراحل زیر را طی کنید .

کار باblending option(بخش Normal)

مرحله 1 : ابتدا قفل لایه ی خود را باز کنید . گزینه ی 1 نشان میدهد روی این گزینه کلیک کنید و (enter) را بزنید تا قفل لایه باز شود . گزینه ی 2 نشان میدهد که پس از باز شدن قفل روی قسمت fx کلیک کنید و گزینه ی  blending option را انتخاب کنید . پنجره ای برای شما باز خواهد شد .

آموزش فتوشاپ | شفاف کردن تصویر

مرحله 2 : در این قسمت ، گزینه ی 1 شامل دو بخش است که ما Normal را انتخاب کرده ایم . گزینه ی 2 شما میتوانید میزان شفافیت را تنظیم کنید .با گزینه ی 3 شما میتوانید مقدار نور متن را تنظیم کنید .

 

مرحله 3 : در تصویر زیر بخشی که با دایره مشخص شده است ، علامت R برداشته شده است . پس رنگ (قرمز Red) انتخاب میشود . توجه داشته باشید وقتی که علامت برداشته شود ، رنگ زده میشود مثل R . حتما دوقسمتی که با فلش به آن اشاره شده را میبینید . این دو قسمت چون علامت دارد رنگشان زده نمیشود .

مرحله 4 : وقتی علامت  دو گزینه را به ترتیب برداریم ، رنگ همان دو گزینه ترکیب میشود .مثل تصویر زیر که (R(Red  و (G(Green علامتشان برداشته شده ، با هم ترکیب شدند که با ترکیب رنگ قرمز و سبز ، زرد به وجود  می آید .

کار با blending option (بخش dissolve)

در تصویر زیر ، گزینه ی 1 از حالت Normal خارج شده و به حالت dissolve تغییر پیدا میکند . این حالت میتواند طرحی به متن شما دهد که متوجه خواهید شد . گزینه ی دو میزان شفافیت و گزینه ی 3 میزان رنگ است . گزینه ی 4 همانطور که میبینید (درون دایره ) علامت (B(Blue برداشته شده است که متن آبی شده است . شما میتوانید طبق مراحل قبل  برای dissolve هم عمل کنید .

 

بسیار حوشحالیم که توانستیم با کم ترین میزان اتلاف وثت ، به شما بیاموزیم کخ چگونه متنی جذاب داشته باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *