جلسه 3 : اثبات قانون جذب از دیدگاه علم

در مقاله قبل به اثبات قانون جذب از طریق قرآن و احادیث پرداختیم . و این جلسه میخواهیم از نظر علمی قانون جذب را بررسی کنیم . ما سعی داریم به صورت کلی به شما آموزش قانون جذب را بدهیم و شما هم ما را در آموزش های قانون جذب همراهی کنید .

اثبات قانون جذب با استفاده از نظریات استیون هاوکینگ و انیشتین | آموزش قانون جذب

اگر فکر می کنید که شما در جهانی مادی در حال زندگی هستید کاملا در اشتباهید . این موضوع را انیشتین برای اولین بار و سپس استیون هاوکینگ در ادامه نظریات به صورت کامل روشن کرد . شاید تعجب کنید که جهانی که ما در آن زندگی میکنیم به صورت انرژی و بسته های انرژی است . همانطور که انیشتین یک فرمول برای این موضوع نوشت : e=mc2 . به عبارتی، انرژی برابر است با حاصل ضرب جرم در مجذور سرعت نور .

حال ما به موضوع جهان در پوست گردو می پردازیم کتابی از استیون هاوکینگ که جهان را تکان داد ! با توجه به نظریات استیون هاوکینگ اگر کل انرژی بین ذرات را از جهان بیرون بیاوریم کل جهان به اندازه یک پوست گردو است . اگر بخواهیم این موضوع را شفاف تر بیان کنیم . جهان از تعداد بی نهایتی اتم تشکیل شده که اتم تشکیل شده از نوترون ، پروتون و الکترون است که حجم زیادی از اتم خالی است و این یعنی حدود 99.99 درصد بدن شما خالی است و از انرژی تشکیل شده است !

قانون جذب از دیدگاه انیشتین | آموزش قانون جذب

شاید خیلی ها این موضوع را باور نکنند اما همه ی ما انرژی هستیم و میتوانیم بر جهان اطرافمان تاثیر بگذاریم . “انیشتین”

انیشتین برای رسیدن به اهداف خود از روش‌­های مختلفی مثل تجسم و خیال بافی و یا حتی الهام گرفتن از موسیقی استفاده می­‌کرد ، انیشتین معتقد بود یک ایده جدید به یک باره و از طریق شهود به دست می آید که نتیجه آن بر اساس همین شهود و تجربه ذهنی اولیه حاصل می‌­شود.

حال زمانی که بزرگترین نظریه پرداز و دانشمند جهان که همه چیز را علمی به اثبات رسانده و چیزی از توهم در ذهن او نمی گنجد به ما میگوید که تصویر سازی و خیالبافی قدرت فوق العاده ای برای رسیدن به اهداف دارد . انیشتین قبل از رسیدن به نظریه نسبیت خود را سوار بر یک ذره نور تجسم میکرد که با سرعت فوق العاده زیادی در حال حرکت است !

قانون جذب بعد از انیشتین به شدت گسترش پیدا کرد و افراد معروف زیادی از این قوانین استفاده کرده اند .

قانون جذب از دیدگاه نیوتون

شاید خیلی از ما بگوییم که نیوتون دانشمندی بود که جهان را مادی تصور میکرد و این حرف درست است اما نظریات آن جهان غیر مادی را هم در بر میگیرد . یکی از نظریات نیوتون : انرژی نه به وجود می آید و نه از بین میرود ، تنها از شکلی به شکل دیگر در می آید . یعنی تصور کنید ما با صحبت کردن در مورد وقایع مختلف ، صداهای مختلفی از ما خارج می شود . پس اگر پس از اینکه صدا از دهان ما خارج شود از بین برود قانون نیوتون اشتباه است ! ولی اگر بخواهیم مطابق قانون نیوتون پیش برویم میفهمیم که صدا پس از خارج شدن از دهان ، انرژی های مختلفی را به جهان و کائنات ارسال می کند و بر روی ناخودآگاه خود ما نیز تاثیر می گذارد .

پس دلیل جملات تاکیدی در قانون جذب استفاده از کلمات به نفع خودمان است !

آموزش قانون جذب توسط ملاصدرا

خداوند همه چیز می شود همه کس را
به شرط اعتقاد
به شرط پاکی دل
به شرط طهارت روح
به شرط پرهیز از معامله با ابلیس

بشویید قلب هایتان را از هر احساس ناروا
و مغز هایتان را از هر اندیشه خلاف
و زبان هایتان را از هر گفتار ناپاک
و دست هایتان را از هر آلودگی در بازار

متن بالا از گفته های ملاصدرا است . ملاصدرا یکی از فیلسوفان زمان خود که در چند ده سال قبل قانون جذب را به زیبایی بیان کرده . اگر دقت کنید در قسمتی که ملاصدرا می گوید :

بشویید قلب هایتان را از هر احساس ناروا

 در مورد احساسات و در بخش بعد یعنی :

و مغز هایتان را از هر اندیشه خلاف

در مورد تفکرات انسان ها صحبت میکند و این یعنی احساس و تفکر باعث ایجاد تاثیرات مثبت الهی در زندگی می شوند . در قانون جذب نیز احساسات و تفکر نقش خیلی مهمی نیز دارد و اگر بخواهیم که مطابق خواسته هایمان اتفاقاتی بیوفتد باید احساس خوبی را در خودمان ایجاد کنیم . بهترین راه برای یاد گرفتن قانون جذب ، مقالات آموزش قانون جذب در سایت ماست .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]