قانون شکرگزاری و تاثیر آن در رسیدن به اهداف | اثبات علمی

انسان میتونه بخاطر نداشته هایش شکایت کنه یا بخاطر داشته هایش شکرگزار باشد همانطور که شاعر می فرماید :

شکر انعام تو هرگز نکند شکرگزار

حتما از خود می پرسید که ما دلیل خاصی برای شگرگزاری در زندگیمان نداریم پس چکار کنیم ؟ من در جواب این افراد همیشه میگم همین موبایلی که الان دستت هست یا کامپیوتری که پشتش نشستی یه نعمته و ما کور هستیم نسبت به نعمت هایی که خدا به ما داده . پس باید شروع به شکرگزاری برای خواسته هایمان کنیم ، البته ما در مقاله ای نحوه شکرگزاری رو به صورت کامل توضیح دادیم و در این مقاله بیشتر می خواهیم به این بپردازیم که شکرگزاری چگونه زندگی ما را متحول می کند .

شکرگزاری و موفقیت

در کل انسانی که شکرگزاری کند روز به روز به روزی و خوشحالی هایش اضافه می شود و کسی که ناشکر باشد از او نعماتش گرفته می شود و روز به روز بدبخت تر خواهد شد .

قانون شکرگزاری در قرآن

در قرآن درباره شکرگزاری آیه های خیلی زیادی وجود دارد که البته اگر بخواهیم همه آن ها را بگوییم باید چند ده مقاله درموردش بنویسیم ولی این موضوع نشان میدهد وقتی که در قرآن بسیار زیاد به آن امر شده است یعنی باید توجه ویژه ای به آن داشت چون در قرآن هیچ چیز بی دلیل گفته نشده .

«واِذ تَأَذَّنَ رَبّکُمْ لَئِنْ شَکَرتُمْ لَأَزیدنَّکُمْ ولَئن کَفَرتُمْ انَّ عذابی لَشَدید؛ پروردگارتان اعلام داشت که: اگر شکرگزاری کنید (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر کفران و ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است». (سوره ابراهیم، آیه 7)

مجازات شدید همان گرفتن نعمات است چون خداوند در آیه ای دیگر می فرماید :

«ولَقدْ ءَاتَیْنَا لُقْمانَ الحِکْمَةَ اَنِ أُشْکُرلِلّهِ وَمَنْ یشْکُرُ فانّما لِنَفْسِهِ ومَنْ کَفَرَ فاِنَّ اللّهَ غَنی حمید؛ ما به لقمان حکمت دادیم؛ (و به او گفتیم:) شکر خدا را به جای آور. هر کس شکرگزاری کند، (هیچ سودی به خداوند نمی‌رساند؛ بلکه) تنها به سود خویش شکر کرده است و آن کس که کفران کند، (به زیان خود اوست و هیچ زیانی به خدا نمی‌رساند؛ چرا که) خداوند، بی‌نیاز و ستوده صفات است». (سوره لقمان، آیه 12)

یعنی خداوند هیچ نیازی به شکرگزاری ندارد و اگر ما شکرگزاری نکنیم به خود زیان رسانده ایم که زیان رساندن به خود یعنی پس گرفته شدن نعمات و سخت شدن زندگی بر شخصی که شکرگزار نیست .

قانون شکرگزاری در علم و واقعیت

شما دو نفر را در نظر بگیرید :

شخص شاکر : همیشه خداوند و کائنات را بابت نعماتی همچون بدن سالم ، توانایی کار ، مغزی که میلیون ها نورون در آن کار می کند و هزاران نعمت دیگر شکرگزاری می کند . این شخص همیشه در حال رشد است چرا که نعمت ها و فرصت های زندگیش را میبینید و از آن ها استفاده می کند . درصورتی که شرایط سخت هم بر وی چیره شود با شکرگزاری بابت کوچک ترین نعمات دیدگاهش را مثبت نگه می دارد و به سمت هدف خویش رهسپار می شود .

شکرگزاری و موفقیت

شخص ناشکر : از صبح که بیدار می شود شروع به ناشکری و یا حتی ندیدن نعمت ها که خود نوعی ناشکری است میکند . همیشه دنبال این است که درمورد چیزی غر بزند و پیشرفت نکردن و مشکلاتش را گردن جامعه ، مسئولین و … بیاندازد . بنده هم این رو قبول دارم که صددرصد کشور و شرایط جامعه روی زندگی شخص تاثیر میگذارد اما اگر ناشکر باشید هیچ وقت فرصت های پیش رو را نمی بیند و شخص چون فکر می کند امکان پیشرفت در جامعه وجود ندارد هیچ حرکتی نمی کند و کار جدید یا به رشد کارش فکر نمی کند .

یعنی ما حتی اگر علمی هم موضوع را بررسی کنیم و با توجه به شرایط ایده آل در مورد شکرگزاری فکر کنیم فرد شکرگزار همیشه بیشتر پیشرفت می کند و فرد ناشکر به صورت خود به خود پسرفت می کند .

تاثیر شکرگزاری در سلامتی

طبق آزمایشی که دانشگاه آکسفورد آمریکا روی 200 نفر انسان انجام داد . مشاهده کردند افرادی که روزانه بلافاصله پس از بیدار شدن و شب ها بلافاصله قبل از خواب شکرگزاری می کنند افرادی سالم تر و از نظر روحی و جسمی پرانرژی تر روزشان را شروع می کنند . در این آزمایش مشاهده شد کسانی که شکرگزاری می کردند کمتر به بیماری ها دچار میشدند و سیستم ایمنی آن ها تقویت شده بود .


شما را دعوت می کنم به خواندن : نحوه جذب سلامتی با قانون جذب


پس سلامتی و شکرگزاری به شدت به هم گره خورده اند . اگر شکرگزاری را از ته دل انجام دهید هورمون اندروفین در بدن شما ترشح می شود که دشمن اصلی سرطان است . پس اگر حس خوبی که موقع شکرگزاری احساس میکنید را دو چندان کنید و با دلیل شکرگزاری کنید و به نبودش فکر کنید که اگر نبود چقدر زندگی شما دشوار تر می شود سپس حس خوب سرتاسر وجود شما را می گیرد که همان هورمونی است که نمیگذارد شما مریض شوید و مسکن طبیعی درد در بدن شماست .

شکرگزاری و موفقیت

در آزمایشی دیگر که در یکی از مقالات علمی قبلا خواندم نوشته بود که نزدیک به 80 درصد مردم دچار افسردگی خفیف تا حاد هستند و کسانی را آوردند و روی آن ها آزمایش کردند که آیا شکرگزاری باعث از بین بردن افسردگی بدون نیاز به قرص می شود یا نه . که سپس متوجه شدند نزدیک به 90 درصد کسانی که روی آن ها آزمایش شده بود افسردگیشان از حاد به خفیف یا اگر خفیف بود به صورت کامل از بین رفته بود . پس بدون نیاز به پزشک می توانید افسردگی خود را با شکرگزاری درمان کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]