قانون جذب چیست ؟

قانون جذب چیست ؟ یکی از بیشترین سوالاتی که از من پرسیده میشه این سوال هست . پیش از اینکه با قانون جذب بخواهید به اهداف و رویاهایتان دست پیدا کنید باید این را بدانید که قانون جذب چیست و چگونه کار می کند . شما هر آرزویی که داشته باشید با قانون جذب قابل دستیابی است و می توانید اهدافتان را بدست آورید . اگر هرچقدر تلاش می کنید به آرزویتان نمیرسید بدانید که مشکل شما در ندانستن راز قانون جذب است . قانون جذب می گوید هرچیزی که شما در زندگیتان دارید را خودتان جذب کرده اید و می توانید با دانستن این علم چیزها و اتفاقات متفاوتی را جذب کنید .

قانون جذب مثل قانون جاذبه در زمین هر لحظه در حال کار کردن است و یک قانون ثابت و بدون تغییر است .

در این مقاله به شما یاد میدهیم که قانون جذب چیست و چگونه از آن به نفع خودتان استفاده کنید که آرزوهایتان را با این قانون بدست آورید و طعم خوشبختی واقعی را حس کنید .

قانون جذب چیست ؟

قانون جذب ( law of attraction ) را اگر به زبان ساده بیان کنیم این است که : ” شما به هرچیز یا اتفاقی که فکر کنید چه فکر خوب و چه فکر بد ، آن را جذب خواهید کرد . ” بر اساس این تعریف ساده و کاربردی قانون جذب یعنی اینکه ما به هرچیزی که فکر کنیم درحال جذب کردن آن به زندگی خودمان هستیم و ما در اصل آهنرباهای اتفاقات خوب یا بد بر اساس افکارمان هستیم .

زندگی بشر از اول تاریخ تا الان بر اساس دو نوع اتفاق ایجاد شده است ، اتفاقات مثبت و اتفاقات منفی . طبق این گفته یعنی در مورد هرچیزی که تفکر کنید به شما جذب می شود . اگر به اتفاقات منفی زندگیتان فکر کنید پس اتفاقات بد بیشتری رخ خواهد داد و اگر به اتفاقات مثبت زندگیتان فکر کنید پس اتفاقات مثبت و خوب بیشتری رخ خواهد داد .

زندگی ما بر اساس دو بخش طبقه بندی شده است . بخش مثبت مثل : روابط عاطفی خوب ، ثروت ، غرور ، شهرت ، افتخار ، احساس خوب و …. بخش منفی مثل : فقر ، روابط عاطفی بد ، عدم اعتماد بنفس ، احساس بد ، غم و اندوه و …

اگر در بخش منفی زندگی گیر کرده اید یعنی اینکه یک جای کار اشتباه است و خودتان هم این را می دانید .

شاید این فکر را کنید که قانون جذب یک قانون عجیب و غریب و است ، اما به هیچ عنوان اینطور نیست . اگر به زندگی خود در گذشته فکر کنید می بینید که چگونه از آن در زندگیتان استفاده کرده اید . حال یا به نفع خودتان یا به ضرر خودتان .

الان به این فکر کنید و گذشته خود را به یاد بیاورید ، صبح بیدار شده اید و ناخودآگاه حس خوبی دارید و اتفاقاتی در اون روز می افتد که شما را خوشحال تر می کند و حس شما را بهتر می کند . یا صبحی که بیدار شده اید و حس بدی داشتید در طول روز اتفاقاتی افتاده که حس شما را بدتر می کند .

الان که بیشتر دقت می کنید احتمالا درک کرده اید که قانون جذب همیشه در زندگی شما و همه افراد در حال عمل کردن است . پس برای اینکه بتوانید این نیروی بیکران کائنات یا همان قانون جذب را استفاده کنید باید ابتدا بدانید که قانون جذب چیست و چگونه کار می کند .

اگر روش ها و تکنیک های قانون جذب را بلد باشید می توانید ناخدای زندگی خود شوید و زندگی خودتان را جوری بسازید که می خواهید . می توانید خودتان خالق زندگیتان شوید و هر آرزو و رویایی را به واقعیت تبدیل کنید .

شاید با افرادی خیلی موفق اشنا شده باشید که خودشان هم نمی دانند چکار کرده اند که انقدر موفق شده اند و به زندگی رویایی شان رسیده اند .

صددرصد غیر ممکن است که کسی بدون انجام کاری موفق شود ، آن ها به صورت ناخودآگاه از قانون جذب استفاده کرده اند و بدون اینکه بدانند با این قانون زندگی خود را همانطور که می خواهند ساخته اند .

هر فردی که زندگی خوبی دارد با استفاده از قانون جذب به این زندگی دست پیدا کرده است . تمام افراد ثروتمند و موفق اطراف شما و جهان با استفاده از این قانون به پول و ثروت زیاد دست پیدا کرده اند . اگر آن ها توانسته اند زندگی خوبی بسازند و ثروتمند شوند شما هم می توانید همین کار را انجام دهید و زندگی رویایی خودتان را بسازید ، چون این قانون برای همه یکسان است . 

قدرت های عظیمه جهان و طبیعت مانند نیروی مغناطیس ، نیروی جاذبه و گرانش هیچ کدام با چشم قابل دیدن نیستند و این مورد برای قانون جذب نیز صدق می کند .

قانون جذب را نمی توان مشاهده یا لمس کرد اما در واقعیت قوی تر از بقیه قدرت های عظیمه طبیعت هست . پس تا اینجا فهمیدیم که قانون جذب وجود دارد .

در واقع قانون جذب با کتاب راز خانم راندابرن در سال 2006 محبوبیت یافت و ما خیلی خوش شانس هستیم که این قانون را می دانیم چون قبل از 2006 اکثر افراد از وجود این قانون بی اطلاع بودند .

کتاب راز یکی از پرفروش ترین کتاب ها در مبحث قانون جذب هست که بسیاری از مطالب اصلی این کتاب به دلیل اینکه بین مردم محبوب نشود و مردم از آن نتیجه نگیرند توسط قشرهای خاص فراماسونری حذف شد .

چطور از قانون جذب استفاده کنیم ؟

قانون جذب چیست و چطور کار می کند ؟

برای در اختیار گرفتن سکان زندگی خودتان اولین علمی را که باید یاد بگیرید قانون جذب است . به جرئت می توانم بگویم که قدرتمندترین و قوی ترین قانون برای رسیدن به رویاها و تبدیل آن ها به واقعیت قانون جذب است .

قانون جذب مجموعه تکنیک های تفکری و غیرفیزیکی است که باعث می شود از مغز ارتعاشاتی به جهان هستی ارسال شود و جهان هستی نیز در پاسخ به آن شکل فیزیکی افکار را برای مغز فرستنده ارسال کند .

البته این رو نیز متذکر شوم که قانون جذب قانون ثانویه هست و قانون ارتعاش قانون اصلی است . برای اینکه بتوانم ساده تر قانون جذب را بیان کنم ابتدا باید قانون ارتعاش را به شما آموزش دهم .

قانون ارتعاش بیان می کند : ” کلیه ی فکر هایی که به ذهن شما می آید دارای یک سری ارتعاش مختص به خود است که باعث می شود خواسته ها ( اتفاقات خوب ) و ناخواسته ها ( اتفاقات بد ) وارد زندگی تان شود . ” وقتی به چیزی فکر می کنید در حال ارسال ارتعاش آن به جهان هستی و کائنات هستید و ارتعاشاتی که ارسال می کنید توسط قانون جذب منظم و سازماندهی می شود .

برای اینکه بتوانید از قانون جذب به نفع خود استفاده کنید باید ارتعاشات فکری خود را کنترل کنید . یعنی خروجی ارتعاشات شما نباید ناخواسته های شما باشند . به زبان ساده تر باید به زندگی دلخواه خود فکر کنید و سعی کنید با ارسال ارتعاش زندگی دلخواهتان آن را به واقعیت تبدیل کنید .

افکار ما به بخش مثبت و منفی تقسیم می شوند . افکار منفی شما را سمت اتفاقات و چیز های منفی و ناخواسته هل می دهند .

وقتی به چیز های منفی فکر می کنید بی شک شما در حال جذب ناخواسته های زندگیتان هستید . به طور مثال اگر زندگی ای که میخواستید را ندارید ، در شرایط مالی مناسبی نیستید و به نداشتن شغل و بی پولی فکر می کنید شما در حال جذب بیکاری و بی پولی بیشتر هستید .

اگر در رابطه مناسبی نیستید و وضعیت رابطه عاطفیتان به هم ریخته در حال فکر کردن به وضع الان رابطه تان هستید شما در حال جذب رابطه بد بیشتری هستید .

فکر های مثبت به افکاری می گویند که باعث می شود شما به سمت خواسته و اتفاقات خوب هل داده شوید . وقتی در حال تفکر و توجه به چیز های مثبت زندگیتان هستید پس کائنات اتفاقات مثبت بیشتری را در زندگی شما رقم خواهد زد .

به طور مثال اگر در حال فکر کردن به پول و ثروت با حس خوب هستید پس کائنات ثروت بیشتری را به زندگی شما سرازیر می کند .

اگر از دیدن رابطه عاشقانه دیگران لذت می برید و آن را تحسین می کنید در حال جذب رابطه ایده آل برای خودتان هستید .

شما در هر لحظه یا به چیز های مثبت یا به چیز های منفی فکر می کنید . و همین اتفاقات مثبت و منفی را در زندگیتان جذب می کنید . . وقتی به اتفاقات مثبت توجه می کنید کائنات نیز در پی آن می شود که اتفاقات و امکانات مثبت بیشتری را برای شما در آینده فراهم کند .

زندگیتان در آینده بر اساس افکار و احساساتتان در همین لحظه ساخته می شود . شما به هرچیزی که فکر کنید و احساسش کنید آن را جذب خواهید کرد و در ادامه زندگیتان حتما آن را تجربه می کنید .

اگر احساس و فکر می کنید که ” امروز روز خیلی خوبی هست ” تمام شرایط ، اتفاقات و افراد جوری چیده می شوند که آن روز را برای شما بسازند .

اگر احساس و فکر می کنید که ” امروز روز خیلی بدیست ” باز هم تمام شرایط ، اتفاقات و افراد جوری چیده می شوند که آن روز بد را برای شما مهیا کنند چون شما این دستور را به کائنات داده اید حال خواسته یا ناخواسته .

برای اینکه بفهمید با قانون جذب در حال جذب خواسته ( اتفاقات مثبت ) یا ناخواسته ( اتفاقات منفی ) هستید باید به احساستان توجه کنید . که در حال حاضر حس خوبی دارید یا حسی بد !

باید بفهمید که وقتی به چیزی فکر می کنید حس خوبی دارید یا حس بدی . اگر حس خوبی دارید در حال جذب اتفاقات خوب یا خواسته در زندگیتان هستید و اگر حستان بد است پس باید حستان را در مورد آن موضوع خوب کنید .

خداوند برای ما قطب نمایی قرار داده به اسم احساس . یعنی ما در هرلحظه اگر احساسمان را متوجه باشیم می فهمیم که در حال رفتن به سمت خواسته هستیم یا ناخواسته . اگر حستان بد بود یعنی دارید راه را اشتباه می روید و باید به سرعت تغییر مسیر به سمت حس خوب بدهید .

در زندگی ما قانون جذب را باید به شکل یک طناب دید . با طناب هر چیزی را می توانید به سمت خود بکشید ولی نمی توانید از خودتان دورش کنید . وقتی به چیزی فکر می کنید در واقع شما آن را با طناب در حال کشیدن به زندگی خودتان هستید .

به طور مثال شما اگر در حال فکر کردن به بی پولی هستید آن را با طناب به زندگی خودتان می کشید . چون با قانون جذب نمی توان چیزی را از زندگی خارج کرد . وقتی بر روی چیزی متمرکز می شوید آن را با طناب به سمت خودتان می کشید .

قانون جذب به همه شما حق انتخاب می دهد .

قانون جذب بر اساس ارتعاشی که از مغز شما توسط افکار ایجاد می شود را به کائنات ارسال می کند و اتفاقاتی از همان جنس را به زندگی شما بر میگرداند . به طور مثال اگر اگر ارتعاش پول و درآمد زیاد را به کائنات ارسال کنید به شما پول و درآمد بیشتری را به شما می دهد .

شما با توجه به افکاری که از ذهنتان عبور می کند ، تبدیل به یک آهنربای قوی می شوید که قانون جذب : روابط ، ثروت و اتفاقاتی را وارد زندگیتان می کند .

اگر به قانون جذب درمورد ثروت احساسات و افکار مثبتی را نشان دهیم ، با توجه به همان احساسات و افکار اتفاقات و شرایط را برای شما رقم خواهد زد . شرایط و اتفاقاتی را وارد زندگیتان می کند که پول به سادگی و از راه هایی که فکرش را نمی کنید پول وارد زندگیتان خواهد شد .

اگر به قانون جذب درمورد ثروت احساسات و افکار منفی را نشان دهیم ، باتوجه به همان افکار و احساسات ، اتفاقات و شرایط را برای شما رقم می زند و شرایط و اتفاقاتی را وارد زندگیمان می کند که پول و ثروت به سختی بدست آید و حتی ثروتی که داریم از چنگمان خارج می شود .

قانون جذب چیست ؟

بین افکار ( احساسات ) و قانون جذب رابطه مستقیم وجود دارد . افکار به وسیله ارتعاشی که ارسال می کنیم با قانون جذب در ارتباط است . قانون جذب شرایط و اتفاقات زندگی ما را رقم می زند .

برای اینکه از قانون جذب نهایت استفاده را کنید باید روی افکارتان کار کنید . افکارتان را تغییر دهید و درست کنید . افکار و احساسات خوب باعث ایجاد اتفاقات و شرایط خوب در زندگیتان می شود . این اتفاقا خوب با توجه به قانون جذب به راحتی وارد زندگی شما می شود .

افکار و احساسات بد باعث ایجاد شرایط بد و ناخواسته در زندگی شما می شود . تمامی اتفاقات زندگی تان را خودتان جذب کرده اید . باید این موضوع را قبول کنید که کل شرایط زندگیتان را خودتان جذب کرده اید و مسئول تمام اتفاقات خودتان هستید .

قانون جذب چیست ؟از این به بعد که با قانون جذب آشنا شدید حال دیگر باید مسئولیت تمام اتفاقات زندگیتان را خودتان بپذیرید و بر عهده بگیرید .

اگر در رابطه ای هستید که از آن راضی نیستید این رابطه از افکار شما نشات می گیرد . اگر در شرایط مالی بدی هستید یا آن را مناسب نمی دانید ، این شرایط همه از افکار شما سرچشمه گرفته اند . تنها روش درست کردن روابط یا وضعیت مالی تغییر افکارتان است .

با تغییر احساسات و افکارتان ، اتفاقات و شرایط شما کم کم تغییر می کند . همانطور که قبلا اشاره کردیم قانون جهان ثابت و بدون تغییر است و همه چیز از افکار شما نشات می گیرد . باید تفکراتتان را تغییر دهید تا احساستان تغییر کند و اتفاقات و شرایط خوب وارد زندگیتان شود .

شما در یک لحظه فقط می توانید به یک چیز فکر کنید و ناممکن است که شما همزمان بتوانید به دو چیز فکر کنید . قانون جذب به این اشاره می کند که : وقتی افکارتان مثبت است که به آن چیزی فکر می کنید که دوست دارید داشته باشید و همین فکر مثبت باعث جذب اتفاقات مثبت می شود و شما به خواسته و رویایتان می رسید . وقتی فکرتان منفی است که شما به چیز هایی که دوست ندارید اتفاق بیوفتد فکر می کنید در واقع در حال جذب همان اتفاقات بد و ناخواسته هستید . ”

شما اهداف و رویاهایتان را دوست دارید و وقتی در حال فکر کردن به آن ها هستید فکرتان مثبت است اما هرگاه متوجه شدید که در حال فکر کردن به یک اتفاق بد و ناخواسته هستید سریع فکر خود را تغییر دهید و به اتفاق هایی که دوست دارید بیوفتد فکر کنید .

طبق قانون جذب هیچ چیز غیر ممکن نیست . اصلا فرقی نمی کند که چه نوع انسانی و در چه شرایطی هستید در هر صورت قانون جذب می تواند زندگی شما را متحول کند .

رابطه بین احساسات با قانون جذب چیست ؟

حال که تا اینجا به صورت کامل فهمیدید که قانون جذب چیست و چگونه عمل می کند دوست دارم کلید اصلی استفاده از قانون جذب را به شما بگویم . کلید اصلی و طلایی شما برای جذب خواسته ها و آرزوهایتان در قانون جذب احساسات شماست .

الان می فهمید که چرا در ابتدای مقاله تا اینجا چندین بار کلمه فکر را همراه با احساسات بیان کردم در اصل تفکر شما بدون داشتن هیچ احساسی هیچ تاثیری در جذب اهداف شما ندارد . احساسات است که در قانون جذب به شدت مهم و اساسی است .

به طور مثال : فرض کنید که افکار شما مانند هواپیماست و احساسات شما مانند بنزین و سوخت آن هواپیما . یک هواپیما بدون داشتن سوخت بدون حرکت و خاموش است و تا زمانی که سوختی درون آن ریخته نشود به پرواز در نمی آید ، زیرا سوخت همان قدرتی است که باعث می شود هواپیما به پرواز درآید . در قانون جذب احساسات نیز مانند سوخت عمل می کنند . سوختی که شما را به آرزوهایتان می رسانند .

اگر می خواهید که به رویاها و اهدافتان برسید اما اگر احساستان خوب نیست هیچ وقت این اتفاق نمی افتد . نقش احساسات در قانون جذب یک نقش اساسی است .

کلید طلایی برای رسیدن به آرزوهایتان

همانطور که پیش تر اشاره کردیم نقش احساسات در قانون جذب یک نقش اساسی است . وقتی که به اهداف و خواسته هایتان فکر می کنید اگر احساس مثبتی نداشته باشید و احساستان خوب نباشد نمی توانید به آن خواسته و آرزو دست پیدا کنید .

اینکه احساستان را بدون کار خاصی خوب کنید بسیار سخت است . موثرترین و بهترین راه حل برای اینکه بتوانید به احساس خوب دست پیدا کنید تمرین کردن است . برای اینکه بتوانید حستان را خوب کنید و آن را خوب نگه دارید شما باید روزانه تمرین کنید . باید یک برنامه تمرین روزانه برای قانون جذب داشته باشید .

نحوه خوب کردن احساسات برای استفاده از قانون جذب

حال که دانستید قانون جذب چیست ، باید به دنبال خوب کردن احساستان باشید تا بتوانید از قانون جذب در جهت رسیدن به آرزوهایتان استفاده کنید .

اتفاقا ما در ادامه در مورد روش های خوب کردن احساستان در قانون جذب صحبت خواهیم کرد و چند روش عملی برای این موضوع به شما یاد خواهیم داد .

شما با استفاده از روش ها و راه حل های زیر می توانید احساستان را خوب کنید :

نوشتن اهداف و آرزو ها و حس رسیدن به آنها را در خود ایجاد کنید .

توجه به نعمت های خداوند که به شما عطا کرده

تصویرسازی ذهنی و تجسم خلاق

نوشتن یا گفتن عبارات و جملات تاکیدی

مراقبه و مدیتیشن انجام دادن

پرسش سوالات رگباری مثبت

شکرگزاری روزانه بابت نعمت ها

حقیقت اصلی خوب کردن احساس کنترل کردن ورودی های ذهن است . به صورت کلی برای اینکه بتوانید احساسات را خوب کنید باید ورودی های ذهنتان را کنترل کنید .

وقتی که به اتفاقات و شرایط منفی مثل : روابط بد ، بیماری و بی پولی فکر میکنیم احساسمان بد می شود چون ورودی ذهنمان منفی است .

ولی وقتی که به چیز های مثبت مثل ثروت ، روابط خوب و سلامتی یا حتی نعماتی که خدا به ما داده فکر می کنیم چون ورودی ذهنمان مثبت است احساسمان مثبت می شود . باید یادآور شوم که احساسات خوب باعث جذب اتفاقات مثبت می شود .

چرا از قانون جذب نتیجه نمیگیریم ؟

یکی از مکرر ترین سوالاتی که از من پرسیده می شود این است که چرا ما از قانون جذب نمی توانیم به درستی نتیجه دلخواهمان را بگیریم ؟

در این بخش از مقاله می خواهم علت های نتیجه نگرفتن خیلی ها از قانون جذب را بررسی کنم و دلایل را یک به یک بگوییم .

در اول موضوع باید به شما بگم که قانون جذب برای همه کار می کند و اگر از قانون جذب اصولی استفاده کنید صددرصد به شما نتیجه خواهد داد تنها دلیلی که باعث می شود نتیجه ندهد این است که ارتعاش هدف و خواسته تان را به کائنات و جهان هستی درست ارسال نمی شود .

بهترین روش برای اینکه ایمانتان نسبت به قانون جذب زیاد شود و باور کنید که قانون جذب واقعی است تمریناتی که در مقاله گفتیم را انجام دهید و کم کم نتیجه بگیرید .

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است نتیجه نگیرید این است که شما مطالعه کافی در زمینه قانون جذب را ندارید . حتما کتاب راز و معجزه شکرگزاری خانم راندا برن رو بخونید . کتاب بخواهید تا به شما داده شود استرهیکس هم به شدت پیشنهاد میشه .

گاهی وقت ها هم به خاطر عدم احساس در تفکراتتان باعث عدم نتیجه می شود . یعنی اگر در تفکراتتان احساس نداشته باشید و احساس خوب رسیدن به اهدافتان را نداشته باشید نتیجه خاصی از این قانون نمی گیرید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]