قانون جذب دروغ است ؟ نظر منتقدان قانون جذب

همانطور که تمام نظریه ها و قوانین در جهان منتقدانی دارند قانون جذب هم نیز منتقدانی دارد که البته شاید به خاطر فهمیدن اشتباه قانون جذب به این نتیجه رسیده اند که قانون جذب دروغ است . اما همانطور که در مقالات اثبات قانون جذب از دیدگاه قرآن و اثبات قانون جذب از دیدگاه علم ما این موضوع را اثبات کردیم که قانون جذب واقعیت دارد . حال می خواهیم دو دیدگاه موافقان و منتقدان قانون جذب را با هم بشنویم .

قانون جذب درست است ؟

ابتدا می خواهیم درمورد کسانی که موافق قانون جذب هستند صحبت کنیم . عده ای که فکر می کنند با قانون جذب می توانند دنیا را بگیرند ! که باز این دیدگاه هم اشتباه هست البته برای کسانی که فقط می خواهند با فکر کردن به همه جا برسند ولی قانون جذب در اصل به این شکل است که هر تلاش شما را به طور مثال ضرب در 10 می کند یعنی اگر شما در طول روز 3 ساعت کار می کنید مثل کسی هستید که 30 ساعت کار کرده ! یعنی این قانون قانون تنبل ها نیست و باید کار کنید .

من خودم در طول روز از صبح ساعت 7 تا 12 شب کار می کنم و صددرصد هیچ موفقیتی اتفاقی نیست ولی خیلی ها هستند که کار می کنند و حتی بیشتر از من ولی نصف نتایج زندگی من را نمی گیرند از کارشان و درآمدشان نصف من هم نیست . علتش چیست ؟ چون قانون جذب را درک نکرده اند و خیلی ها می خواهند فقط با فکر کردن پولدار شوند این هم هرگز اتفاق نمی افتد و اگر اینگونه افراد قانون جذب را دروغ بدانند صددرصد برایشان بهتر است !

قانون جذب دروغ

کسانی که قانون جذب را واقعا درک کرده اند چه می کنند ؟ اولین کار آن ها دور کردن کل انرژی های منفی و تفکرات منفی از خودشان هستند و همچنان که می داند رسیدن به خواسته اش صددرصد اتفاق خواهد افتاد شروع به تلاش می کند هم ذهنی و فیزیکی .

حال می خواهم برای شما مثالی بزنم . فکر کنید فردی می خواهد کارخانه خط تولید موبایل بزند . این فرد هیچ پشتوانه مالی ندارد ولی به جای اینکه غر بزند که پدرش نتوانسته چیز خاصی برایش بگذارد شروع به تلاش می کند . از کارگری شروع می کند و هر کاری میکند که پول خط تولید موبایلش را جور کند چون ایمان دارد که سرنوشتش مدیر کارخانه موبایل شدن است و درآن شکی ندارد . یا به جای غر زدن به دنبال طرحی می گردد که اگر به سرمایه گذاران نشان دهد امکان دارد که قبول کند و شروع به کار بزرگ کند .

قانون جذب دروغ است ؟ چرا ؟

حال به نظر منتقدان قانون جذب نگاهی می اندازیم . خیلی ما می گویند که اگر ما با فکر کردن به همه آرزوهایمان میرسیدیم پس چرا همه این کار را نمی کنند و هیچ کس کاری نکند و به آرزوهایشان هم برسند که جواب اینگونه منتقدان را در مطالب فوق دادیم .

شخص بزرگواری مثل دکتر هلاکویی نیز می گوید خب اگر یک نفر در قطب جنوب به گرما فکر کند قطب جنوب گرم خواهد شد ؟ یا یکی در کویر به برف فکر کند پس قانون جذب باید کاری کند که آنجا برف ببارد . اما فکر می کنم قانون جذب را از دیدگاه درستی بررسی نکردند . کسی که در قطب جنوب است و به گرما فکر کند کم کم به این ایده میرسد که چرا در یکی از مناطق گرم تر کره زمین ساکن نشود ؟ و از آنجا مهاجرت می کند و به منطقه گرم سیر خواهد آمد . یعنی هوا تغییری نکرد بلکه مکان فرد تغییر کرد . البته این را بگویم دکتر هلاکویی استاد بنده هستند و انقدر بزرگوار و بزرگ منش هستند که این حرف من را به عنوان دیدگاه فکری بپذیرند و حرف ما هیچ تاثیری در منش و بزرگی این استاد گرانقیمت ندارد .

قانون جذب دروغ

قانون جذب را از دیدگاه دیگری می نگریم که می گوییم چه کسی دیده که مغز ارتعاشی ارسال کند پس قانون جذب دروغ هست ! حال ما این دیدگاه را به بدین شکل تغییر می دهیم که الان نوار مغزی که از افراد گرفته می شود با یک سری حسگر ها امواج مغزی را بررسی کرده و سپس آن ها را پرینت می کند . پس این امواج مغزی از کجا آمده اند ؟ این دیدگاه که از این طریق هم قانون جذب دروغ بپنداریم باز اشتباه درآمد .

بزرگ ترین دام برای مردم قانون جذب دروغ است

الان خیلی از مردم در دام مدرسان قانون جذب دروغین گیر افتاده اند و آن مدرسان می گویند که شما فقط کافی است از صبح تا شب در خانه خود باشید . جملات مثبت ، تلقین ، شکرگزاری انجام دهید و خود به خود همه اتفاقات خوب برای شما خواهد افتاد . فرد پس از مدتی که این کار را کرد احساس می کند که نتیجه نداده و فکر می کند که قانون جذب اشتباه است و تنها اتفاقی که در این زمان می افتد دوره قانون جذب آن استاد فروش می رود و یک شخص دیگر قانون جذب را دروغ می پندارد و برای همیشه از این قانون کناره گیری می کند .

من خودم وقتی که در مرحله درمان حمله پانیک خودم بودم لحظه ای از پای ننشسته و با تمام وجود به دنبال درمان گشتم و سعی نکردم که با جملات تاکیدی و … به صورت تنها خودم را گول بزنم ! من اگر بتوانم در این مقاله فقط به شما بفهمانم که قانون جذب گوشه نشینی و خوب کردن احساس نیست نصف راه را رفته ام .

قانون جذب دروغ

حال خیلی ها می گویند که ما این تصادف را جذب نکردیم . ما به فلان اتفاق بد فکر نکردیم پس قانون جذب دروغ است . اولین کاری که باید بکنید به قبل از اون تصادف و اتفاق بد فکر کنید ، ببینید در آن زمینه چقدر حس بدی داشته اید و در چند مدت قبلش چقدر تفکرات منفی داشته اید . چون ما اتفاقات را جذب نمی کنیم بلکه احساسات را جذب می کنیم . دیدید توی یک روز که حالتون خوبه هی پشت سر هم اتفاقات خوب میوفته و برعکس ؟

خودم به شخصه هرروزی که حالم خوب باشه به صورت اتوماتیک درآمدم بیشتر میشه و خیلی واسم جالبه که انقدر احساسات و اتفاقات به هم گره خورده و متصل هستند . پس از همین الان به این فکر کن که چگونه می تونی احساسی رو داشته باشی که وقتی اون اتفاق خوبه اصلی میوفته اون احساسو داری .

من این رو در اکثر مقالاتم میگم که fake it until you make it . اداشو در بیار تا بهش تبدیل بشی .

اگر ادای آدم های بدبخت رو در میارید مطابق قانون جذب باید منتظر بدبختی باشید . و اگر ادای آدم های خوشبخت رو در میارید مطابق قانون جذب باید منتظر اتفاقاتی باشید که شما رو خوشبخت تر کنه . به همین دلیل هست که می گم احساستون رو خوب کنید تا اتفاقات خوب بیوفته یا اگر می خواهید جایی سرمایه گذاری کنید نگید برای روز مبادا . بلکه بگید برای اینکه سرمایم بیشتر بشه و باز همون رو هم سرمایه گذاری کنم به فکر روز مبادا نباشید تا واستون روز مبادا نیاد !

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]