چند تمرین شکرگزاری برای رسیدن به نعمت های بیشترو هرانچه که میخواهید

همانطور که در مقاله رسیدن قطعی به ارزوها با شکرگزاری گفته شد باید همیشه شکرگزار نعمتهایی که دارید باشید شما زمانی که به نعمت های خود فکر میکنید و شکرگزاری میکنید دقیقا دارید نعمتهای خود را میشمارید و به انها فکر میکنید پس شمارش داشته ها یکی از قوی ترین تمرینها برای شکرگزاری است که میتوانید انجام دهید که این کار میتواند زندگی شمارا تغییر دهد .

تغییر زندگی با شکرگزاری

شما اگر شکرگزار نعمتهای خود باشید خواهید دید که چطور زندگیتان تغییر میکند مثلا اگر شکرگزاری برای شغل و درامدی که خیلی هم عالی نیست کنید خودتان خواهید دید که چطور کارو درامدتان بهترو بیشتر خواهد شد و برعکس این موضوع زمانی است که شما فقط به نداشته هایتان فکرکنید و انهارا برای خود تکرار کنید در نهایت شما ارتعاشات منفی از کائنات دریافت خواهید کرد که حتی این انرژی و ارتعاشات میتواند چندین برابر بدتر از طرف کائنات باشد و اگر همیشه درمورد چیزهایی ک ندارید صحبت کنید .  بخاطر نداشتنشان از زندگیتان ناامید باشید و از خودتان و بقیه ایراد بگیرید و مایوس باشید این کار فقط وضعتان را بدتر میکند و ارتعاشات منفی ب طرف شما جذب میکند .

چطور نعمتهایتان را با شکرگزای بیشتر کنید ؟

شما اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که نعمت هایی که در زندگی دارید و داشته هایتان را بشمارید و برای خودتان لیست کوچکی تهیه کنید و نعمتهایی که دارید را در ان یادداشت کنید  و برای داشتنشان قدردانی و شکرگذاری کنید شماباید نعمت هایی که مینویسید با دلیل بکوییدکه چرا بابت این نعمت شکرگزار هستید .

مثلا بگویید من واقعا بخاطر داشتن خانواده ی خوبی که دارم خوشحال هستم چون انها مرا به زندگی امیدوار میکنند  یا من از خدا سپاس گزارم بخاطر داشتن سلامتی جسمی ام چون بیمار بودن بسیار سخت است .

زمانی که لیست خود را تهیه کردید انها را با صدای بلند بخوانید و اخر کار جمله ی خدایا تو را شاکرم را تکرار کنید تا از خداوند بابت نعمتهایی ک به شما داده تشکر  کنید شما میتوانید بابت هرچیزی از خداوند تشکر کنید مثل طبیعت اب و هوا افتاب و …. زمانی ک این شکر گزاری را انجام میدهید حس شکرگزاری بیشتر درونتان حس میکنید که در این زمان معجزه بوجود می اید .

در طول چند دوره بعد که به صورت چند مقاله  ارائه خواهد شد هر روز باید 10 موهبتی که دارید را یاداشت کنید شما هرجقدر که بیشتر داشته هایتان را بنویسید خواهید دید که در زندگی چه نعمتهایی را دارید که میتوانید بابت انها شکرگزار و قدردان باشید مثلا بخاطر داشتن سلامتی بخاطر داشتن خانواده بخاطر لذت بردن از طبیعت و هرچیز دیگری ….

شکرگزاری واقعی چگونه است :

اگر بخواهیم لیستی از داشته ها و نعمت های خود تهیه کنیم میتواند اینگونه باشد ,

شغل و موقیعت

درامد و ثروت

خوشحالی و شادی

عشق و روابط

سلامتی و …… هر موضوع دیگری میتوانید انتخاب کنید .

هر روزی که شما نعمت هایتان را شمارش میکنید و بابت انها شکرگزاری میکنید  در درونتان حس شادی و خوشحالی ایجاد میشود هرجقدر که شما شکر گزار باشید حسو حال بهتری دارید چون این موضوع ارتباطی مستقم دارد هر روز که این کار را انجام دهید روز به روز تغیراتی در زندگیتان بوجود می اید که باعث خوشحالی شما میشود و این داشته ها بعد از مدتی بطور شگفت انگیزی چندین برابر خواهد شد .

و در اخر یک نگاه کلی به تمرین و برنامه ی  فردا بیندازید .

تمرینات شگفت انگیز روز اول ؛

1 اولین کاری که میکنید این است ک لیستی از نعمتهایی خود مینویسید ک شامل 10 نعمتی ک در زندگیتان است .

2 هر نعمتی ک بابت ان شکرگزاری میکنید دلیلش را نوشته .

3 لیست را با صدای بلند برای خودتان یکبار میخوانید و  در اخر هر مورد کلمه متشکرم و جمله ی خدایا از تو سپاس گزارم را تکرار کنید .

4این مراحل را هر روز صبح تا 28 روز کامل تکرار و تمرین کنید .

5تمیرینات فردا را هم مرور کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]