درمان قطعی اختلال وسواس فکری یا ocp با طب سنتی

اختلال وسواس فکری چی هست ؟

وسواس فکری شکلی از اختلال روانی است که باعث میشه افکاری در ذهن فرد وجود داشته باشه که شخص منجر بشه که دست به اعمال اجباری بزنه . هرچند که همه افراد کم و بیش این موضوع رو در زندگی تجربه می کنند اما اگر این افکار و اعمال بیشتر از یک روز باشه یا به میزانی باشه که کیفیت زندگی فرد رو تحت تاثیر قرار بده  میتونیم اون رو اختلال وسواس فکری باشه . پنیک یکی از بیماری هایی هست که همراه با خودش وسواس فکری شدیدی میاره و من شخصی بودم که بیماری پنیک گرفتم و سپس خوب شدم که در مقاله درمان پنیک با طب سنتی به صورت کامل به این موضوع پرداخته ام .

انواع وسواس فکری

چهار گروه اصلی وسواس فکری رو در این مقاله بهتون میگم که شامل :

  1. وسواس فکری بررسی کردن
  2. وسواس فکری احساس آلودگی
  3. وسواس فکری نظم و تقارن
  4. وسواس فکری افکار مزاحم

درمان وسواس فکری

در وسواس فکری بررسی کردن فرد ممکنه همه اشیاء و اتفاقات دور و اطرافش رو مورد بررسی قرار بده . اینم شاید براتون اتفاق افتاده : نکنم درو نبستم ؟ زیر کتری رو روشن گذاشتم ؟ لامپ رو روشن گذاشتم ؟ فردی که دچار این نوع وسواس فکری باشه حتی میتونه پا رو از این هم فراتر بذاره ، بیمار شده یا مشکلی واسش پیش اومده .

در وسواس فکری احساس آلودگی همیشه فکر می کند که همه چیز کثیف است از وسایل خانه گرفته تا غذایی که میل می کند . که این نوع افراد همیشه در حال ضد عفونی کردن و تمیز کردن جاهای مختلف هستند . این شخص آلودگی رو به خودش نسبت میده و اوقات زیادی رو توی حموم میگذرونه . در مورد نوع مذهبی اینگونه افراد هم همیشه فرد وضو میگیره دائما غسل میکنه و فکر میکنه غسل درستی انجام نداده .

وسواس فکری ایجاد نظم به افرادی برمیگرده که همیشه درحال منظم کردن و ایجاد تقارن در اطرافشون هستند . این افراد هرچه ببینند رو باید یه چیدمان خاص و منظمی بهش بدن و اگر این نظم وجود نداشته باشه فرد احساس ناراحتی و حتی احساس گناه دارد .

وسواس فکری افکار مزاحم که به شایعات و فکر های خاصی اختصاص پیدا میکنه که فرد رو رها نمی کنه . این مدل از وسواس میتونه اشکال مختلف داشته باشه و اشکال خشونت بار و نگران کننده هم در خودش بگیره . مثل اسیب زدن به خود و …

اختلال وسواس فکری باعث چه اتفاقی در زندگی فرد می شود ؟

میتونه درمورد صدمه و آسیب دیدن خودش و عزیزانش افکاری رو به وجود بیاره و باعث ایجاد سوء ظن ، دائما مشغول تمیزکاری بودن ، آگاهی نسبت به حرکت معمول بدن مثل لمس کردن و پلک زدن و حتی ضربان قلب خودش رو نشون بده . میتونه باعث داشتن عادت های اجباری مثل : شمارش اشیاء ، ترس از لمس شدن ، ترس استفاده از توالت عمومی و خیلی چیز های دیگر باشه .

درمان وسواس فکریدرمان اختلال وسواس فکری با طب سنتی

ببینید من خودم جز کسایی بودم که این اختلال رو داشتم و موفق ترین روش و بهترین روش درمان اون هم ترکیبی از دارودرمانی و مشاوره درمانی است . گاهی افسردگی یا بیماری روانی دیگری با این وسواس به وجود می آید . درمان وسواس فکری اگر به دو شکل بالا انجام شود کمک شایانی به فرد می کند حال داروهایی که برای وسواس فکری به شما می گویم که خودم از آن ها نتیجه گرفته ام و این داروها شامل :

مفرح

سودابر

تقویت عصب

و در صورت داشتن یبوست فرد داروی ملین نیز مصرف گردد .

این ها اسم داروهای طب اسلامی آیت الله تبریزیان هستند که من خودم نتیجه فوق العاده ای از اونها گرفتم . شما با چند مدت استفاده از این داروها به شکل منظم می توانید وسواس فکری خود را از بین ببرید و مخصوصا اگر افسردگی هم دارید حتما به شما این داروها را پیشنهاد می کنم .

روش درمان وسواس فکری

ما میتونیم با کار هایی درمان خودمان را در کنار دارو درمانی آغاز کنیم . که چندتا از اون ها رو بهتون بگیم .

  1. ورزش کردن : یک روش طبیعی هست و بسیار مؤثر در کاهش دادن اضطراب که باعث میشه وسواس کم کم از بین بره و به نحوی ورزشی که باعث عرق کردن شما بشه که سموم بدنتون رو از طریق عرق کردن خارج کنید . چون خیلی مواقع اضطراب بدلیل سمومی هست که توی بدنتون وجود داره . روز ها نیم ساعت یا بیشتر تمرین های هوازی رو انجام بدید .
  2. حفظ ارتباط با خانواده : خیلی از افراد که دچار مشکل وسواس فکری هستند ممکن هست که باعث ایجاد انزوا در این افراد بشه و فرد گوشه گیر و منزوی بشه . باید سعی کنید ارتباط با خانواده ، یا همون حرف زدن با خانواده رو بیشتر کنید که جلوی پیش روی این اختلال فکری را در خودتون بگیرید . انزوای اجتماعی نشونه های وسواس فکری رو بیشتر میکنه پس با دوستاتون یا خانوادتون هرچه بیشتر به صورت رو در رو حرف بزنید .
  3. خواب کافی داشتن : کمبود خواب میتونه افکار و احساسات استرس زا و اضطراب آور رو بیشتر کنه . وقتی به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید حفظ تعادل احساساتی خیلی راحت تر میشه واسه شما . چون تمرکز و آرامش رو افزایش میده .

یکی از کار هایی که افراد انجام میدن اینه که دوری میکنن از موقعیت های استرس زا و اضطراب آور و به شکلی از اون موقعیت فرار می کنند شاید از نظر شما کار خوبیه اما هرچقدر که از این موقعیت ها فرار کنید برای شما ترسناک تر میشه . خودتون رو در معرض اتفاقاتی که ممکنه شما رو مجبور به کارهایی برای از بین بردن وسواس شما کنه قرار بدید و بعد سعی کنید اون کار ها و الگوهایی که ذهنتون می خواد اتفاق بیوفته رو شما رقم نزنید و در مقابلش ایستادگی کنید یا اون رو به تاخیر بندازید .

اگر ایستادگی در مقابل انجام ندادن این کارها خیلی سخت هست سعی کنید زمان کمتری رو بهش اختصاص بدید . هرموقع که خودتون رو در معرض محرک های خودتون قرار میدید و هربار زمان کمتری رو واسش میذارید میفهمید که میتونید در مقابل اینگونه افکار ایستادگی کنید و ترستون هم کمتر میشه .

تمرین درمان وسواس فکری با قانون جذب

اگر مباحث اولیه قانون جذب رو بدونید احتمالا در جریان هستید که تنها کسانی دچار بیماری میشن که به هرشکلی ارتعاش اون رو فرستادن و یا در موقعیتی قرار گرفتن که استرس زا و اضطراب آور بوده و به همین دلیل ارتعاش اون ها پایین اومده و بیماری بر اونها غلبه کرده .

درمان وسواس فکریما در قانون جذب معتقدیم به اینکه کسی که در ارتعاش بالا ( حال روحی و جسمی عالی ) قرار داره هیچ وقت دچار بیماری نمیشه و از طرفی غذاهای غیر اورگانیک یا فست فود ها و … خود باعث پایین آوردن ارتعاش می شوند حال روش های بالا بردن ارتعاش را در مقالاتی چون :

به شما آموزش دادیم . امیدوارم با استفاده از داروهای طب اسلامی که در بالا به آن اشاره شد درمان اختلال وسواس خود را هرچه سریع تر شروع کنید .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]