درمان افسردگی شدید و مزمن بدون دارو

سلام من علی الطافی هستم کسی که بیشترین حد از افسردگی رو داشت و بدون دارو نجات پیدا کردم ! من با قانون جذب خودم رو درمان کردم و به شما هم در این مقاله آموزش می دهم که چگونه این کار را انجام دهید . شما اگر افسردگی شدیدی دارید اولین دلیل آن این است که ذهنتان اتوماتیک افکار منفی دارد و حال می خواهیم بهتون یاد بدیم که چگونه افسردگی رو درمان کنید و به عنوان یک فرد شاد در جامعه باشید . تفاوت این مقاله با دیگر مقاله ها این است که من خودم کسی بودم که تجربه داشتم و فقط نویسنده نیستم و تک تک احساسات بد شما را می فهمم !

درمان افسردگی بدون دارو

من می خواهم در چند مرحله شما را راه های اصلی درمان شما بگویم و باید قول دهید که مراحل درمان افسردگی را از همین الان شروع کنید وگرنه تا زمانی که بدانید و عمل نکنید اتفاقی در زندگیتان نمی افتد و احساس بد شما از بین نخواهد رفت .

مراحل درمان افسردگی

1. حذف ایجاد کننده های افکار منفی

احتمالا شما از هرچیزی احساس منفی میگیرید و باید از همین الان شروع به تغییر کنید ! یعنی هرچیزی که در اطرافتان به شما احساس منفی می دهد را از بین ببرید و یا از خود دور کنید .

موبایلتان یکی از عوامل اصلی افسردگی شماست ! شما همین الان کل پیج های اینستاگرام منفی و دپرس را آنفالو کنید و در هرشبکه ی اجتماعی که مطالب منفی می گذارد را تغییر دهید . به جای آن پیج های انگیزشی ، مثبت و طنز را جایگزین کنید .

آهنگ های منفی را پاک کرده و به جای آن از آهنگ های انگیزشی استفاده کنید پس همین الان به پلیر موبایل خود روید و تک تک آهنگ های منفی حتی اگر لذت میبرید از شنیدن آن ها ، بی رحمانه حذفشان کنید .

درمان افسردگی بدون دارو

عکس های منفی را پاک کنید . همین الان هرچقدر عکس منفی از پروفایل تا بک گراند موبایل و گالری خود دارید همه را یک جا حذف کنید و به جای اینگونه عکس ها فقط از عکس های شاد و رنگارنگ استفاده کنید .

2. اطرافتان را خوشرنگ کنید .

دیدن رنگ های شاد خود به خود فکر شما را تحت تاثیر قرار می دهد . اگر می توانید اتاقتان را رنگ صورتی ، قرمز ، زرد بزنید یا حتی دیوار آن را نقاشی رنگارنگ کنید . اگر نمی توانید برگه های آ3 چاپ کنید و در اتاق خود بچسبانید . لباس های رنگی و شاد بپوشید ، فردی که در فرایند درمان افسردگی است حتما باید شاد ترین رنگ ها را جلوی چشمانش بگذارد تا احساس مثبت رنگ ها به ذهن انتقال پیدا کند .

با آهنگ و رقص خود را سرگرم کنید !

3. افراد منفی نگر را دور بیاندازید و طبیعت بروید .

اگر حتی بهترین رفیق شما افسرده است یا همش حرف های منفی می زند و به شما احساس منفی می دهد باید آن را حذف کنید . همانطور که تحقیقی توسط دانشگاه آکسفورد انجام شد اگر شما در یک جمعی که 5 نفر افسرده هستند بروید نفر ششم افسرده نیز شما خواهید بود . اگر شما در جمعی موفق بروید ششمین نفر موفق شما خواهید بود .

شما ناخواسته شبیه به کسانی می شوید که بیشترین وقت را با آن ها می گذرانید و چه بهتر که با افراد شاد و خندان وقت خود را بگذرانید . شما به راحتی می توانید برای همیشه ذهن خود را تغییر دهید . اگر که افراد منفی اطراف خود را حذف کنید .

درمان افسردگی بدون دارو

طبیعت تاثیر بسیار بی نظیری برای درمان افسردگی دارد چون انرژی گیاهان به شدت بالاست و شما را هم پرانرژی خواهد کرد . ترجیحا به جاهای سرسبز یا رودخانه ، چشمه و … دار بروید زیرا صدای آب هم می تواند در درمان افسردگی شما دخیل باشد . پیاده روی شما را پر انرژی می کند زیرا خون در همه جای بدنتان با سرعت بیشتری گردش خواهد کرد و همین باعث ایجاد احساس خوب در شما خواهد شد . بزرگترین خیانت یک افسرده در حق خودش این است که گوشه گیری کند و ورزش نکند . فردی که ناراحت است باید سریعا به فکر تغییر احساس خود باشد .

4 . تکنیک حذف افسردگی

شما الان که احساس بدی دارید ، یعنی اتفاقات خوب را نمی بینید و فقط در حال تفکر ناخودآگاه به افکار منفی هستید . حال می خواهیم با چند روش قانون جذب به افسردگی شما را بدون نیاز به دارو درمان کنم همانطور که خودم درمان شدم .

درمان افسردگی با قانون جذب

1. شکرگزاری بابت داشته ها برای درمان حس بد

از همین الان دفترچه ای تهیه کنید به اسم دفترچه احساس خوب . حال با در این دفترچه نعمت هایی که الان دارید را بنویسید حتی اگر خیلی هم ساده باشند ، مثلا بنویسید خدایا شکرت که من با چشمانم می تونم ببینم . موبایلی دارم که می توانم با آن وقتم را بگذارنم . پاهایی دارم که می توانم راه بروم . سقفی بالای سر من است و این یعنی من خانه ای دارم که می توانم بدون دغدغه در آن استراحت کنم . همه اینها را روزانه در دفترچه بنویسید .

درمان افسردگی بدون دارو

ما در مقاله نحوه شکرگزاری کامل به این موضوع پرداخته ایم . اما برای شما این یک موضوع حیاتی است که برای از بین بردن احساسات منفی خود که مخصوصا شب ها به شما هجوم می آورند باید شب ها بلافاصله قبل از خواب دفترچه احساس خوب خودتان را باز کنید و فکر کنید که اگر این نعمت ها را نداشتید چقدر بد بود و خدارا شکرکنید که این نعمت ها را دارید . شما شکرگزاری خودتان را درست انجام داده اید که احساستان بعد از خواندن دفترچه خوب شود یا حداقل بهتر شود و شکرگزاری یکی از بهترین روش ها برای درمان افسردگی مزمن است .

2. تجسم کردن خواسته ها

تجسم کردن نیز شما را از دنیای منفی خود خارج و به دنیایی ایده آل میبرد . حال نحوه تجسم می تواند اینگونه باشد که به یک موضوع که خیلیییی دوست دارید برایتان اتفاق بیوفتد فکر کنید و تجسم کنید که آن را دارید و بابت آن احساس خوب نیز شکرگزار باشید که ما در مقاله تجسم خلاق به صورت کامل به آن پرداخته ایم .

شما از قبل باید یک لیست اهداف یا خواسته برای خود بنویسید و دقیق و شفاف آن ها را مشخص کنید . یعنی مثلا من می خواهم در سن 25 سالگی با مردی که قدش 190 است ازدواج کنم . رنگ چشم هایش فلان است و … هرچه که فکر میکنید می خواهید را بنویسید .

حال اگر بخواهیم به صورت اختصار به آن بپردازیم . باید جایی باشید که سر و صدا شما را اذیت نکند و برای شروع ذهنتان را آرام کنید . دراز بکشید یا در جایی بنشینید که احساس راحتی کنید و تمرکزتان روی هیچ جا به جز دم و بازدم نباشد .

درمان افسردگی بدون داروحال شروع به تجسم خواسته خود کنید . احساس کنید خواسته خود را به دست آوردید و احساس شوقی که پس از رسیدن به آن اتفاق را دارد در خود ایجاد کنید . اگر بتوانید رنگ ها را دخیل کنید تجسم شما قدرتمند تر خواهد شد و سرعت درمان افسردگی شما نیز بیشتر می شود . اگر بتوانید بو و حس لامسه را نیز دخیل کنید باز قدرتش بیشتر می شود . همه تصاویر را واضح ببینید وقتی که به خواسته تان میرسید چه چیز هایی در اطرافتان می بینید ؟

همین کار سرعت درمان افسردگی شما را چند برابر می کند !

من بدترین شکل افسردگی و استرس یعنی حمله پانیک را داشتم که در مقاله درمان حمله پانیک به صورت کامل نحوه درمان خودم با قانون جذب را توضیح دادم . یعنی حواستان باشد که این مشاوره ها و روانپزشکان به شما داروی اعصاب ندهند . چون داروی اعصاب فقط زمانی تاثیر دارد که آن ها را مصرف می کنید اما آیا می خواهید تا آخر عمر خود دارو مصرف کنید ؟

3. جملات تاکیدی برای درمان افسردگی

یکی دیگر از راه حل ها برای درمان افسردگی گفتن جملات تاکیدی است . جملات تاکیدی به شما کمک می کنند که زبان شما در هرلحظه فقط حرف های مثبت را بیرون دهد . یعنی خیلی از افراد از بس که در مورد اتفاقات منفی حرف می زنند فکرشان منفی می شود . حال اگر با جمله های تاکیدی مثل :

هرلحظه و از هرجهت شادتر و پر انرژی تر می شوم .

هرلحظه سالم و شادتر می شوم .

ذهن من پر از افکار مثبت است .

من فردی شاد و مثبت هستم .

همانطور که در اسلام درمانی به اسم دعا درمانی داریم . ذکر دقیقا همین است شما ثانیه به ثانیه افکار مثبت در ذهن خود جایگزین می کنید . وقتی که شما این هارا تکرار می کنید ذهنتان مجبور به اطاعت است . ولی اگر افسردگی خود را درمان نکنید یعنی شما برده ذهن خود هستید .

پس جمله تاکیدی تاثیر به سزایی در درمان افسردگی دارد اما اگر احساس را در آن دخیل کنید قدرتش چند برابر می شود . یعنی جملات تاکیدی را با حس عالی بگویید که درمان افسردگی شما سریع تر شود . ذهن خودش را شفا می دهد و این موضوعی است که همه بزرگان به آن اشاره کردند .

این ها کار هایی بود که خودم برای درمان افسردگی بدون دارو خودم انجام دادم . امیدوارم شما هم فقط خواننده نباشید و این کار ها را انجام دهید .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]