تلقین و قانون جذب

در این مقاله می‌خواهیم در مورد تلقین و قانون جذب صحبت کنیم تلقین و قانون جذب همانطور که شباهت هایی به هم دارند تفاوت هایی هم شامل آنها می شود در ادامه به شما تعریف تلقین تفاوت تلقین با قانون جذب و …. خواهیم گفت . در قانون جذب تلقین هم وجود دارد اما روانشناسان امروزی می‌گویند که تلقین یک فرآیندی است که ذهن انسان آن را قبول میکند و همین فرایند ذهنی باعث نگرش جدید انسان به زندگی می شود و حس درونی اش تغییر خواهد کرد .

تلقین در قانون جذب همان تکرار و تمرین های روزانه است که هر جمله ای را که تکرار می کردید ملکه ذهن شما می شد همانطور که گفته شد هرچه شما پیش خودتان فکر کنید و آنها را در ذهن خود تکرار کنید بر زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت و همین جملاتی که شما تکرار میکنید باعث تعیین شرایط زندگی تان می شود .


به شما پیشنهاد می کنم ابتدا قانون جذب  را  به طور کامل و صحیح درک کنید سپس  ادامه این مقاله را مطالعه کنید .


قانون جذب چیست و چطور در زندگیمان کار میکند ؟

مهمترین قانون کائنات قانون جذب است که اگر قانون جذب را به درستی درک نکرده باشید نمیتوانید از علم قانون جذب به خوبی استفاده کنید تا به اهداف و خواسته هایی که دارید برسید قانون جذب یک قانون ثابت در جهان است که در همه جا و در همه حال در زندگی ما تاثیر گذار است قانون جذب در زندگی همه افراد وجود دارد و حتی کسانی که از قانون جذب هیچ اطلاعاتی ندارند قانون جذب یعنی شما به هر چه فکر کنید در ذهنتان آن‌ها را مرور کنید با قانون جذب از کائنات آنها را دریافت می کنید .

پس شما می توانید هر چه را که می خواهید بر روی آن تمرکز کنید و با قانون جذب از کائنات آنها را طلب کنید . قانون جذب یعنی باور به اهداف و خواسته ها و خودتان ، اگر شما باور داشته باشید با قانون جذب می توانید همه خواسته هایتان را به دست بیاورید قانون جذب در همه مواردی در زندگی شما در حال اجرا است . عشق ،  ثروت ، شغل ، رابطه ، اعتماد به نفس  و …. .

قانون-جذب

 

تلقین چیست و چطور در زندگیمان کار میکند ؟

تعریف کلمه تلقین این است که به یک فرایند ذهنی که در ذهن ما ثبت می شوند و ما آنها را  قبول می‌کنیم تلقین می گویند . تلقین بدون خواسته انسان در ذهنش قرار نمی گیرد یعنی ذهن خودآگاه انسان می تواند تلقین را از خود دور نماید . مثال : فردی دخترش بیماری لاعلاجی داشت پدر برای فرزندش بسیار ناراحت بود و حاضر بود هر کاری کند تا بتواند دختر بیمارش را نجات دهد و همیشه می گفت که حاضر هستم یک دستم را نداشته باشم اما دخترم از این بیماری رهایی پیدا کند و همیشه به مدت دو سال این جمله را تکرار می کرد یک روز همه خانواده با ماشین تصادف میکنند و پدر دستش را از دست میدهد و از کتف قطع میشود اما در آن سانحه دختر هیچ صدمه ای نمی بیند و حتی بعد از آن تصادف  بیماری که داشت بهبود پیدا کرد .

پس حتی اگر شما افکار منفی را به خود تلقین کنید ضمیر ناخودآگاه شما بر اساس قانون جذب هر چیزی را که از او خواسته اید و به ان فکر کرده اید به شما خواهد داد پس باید ذهن تان را کنترل کنید و بتوانید افکار منفی را از خودتان دور کنید و افکار مثبت را جایگزین افکار منفی ذهنتان کنید .

 

تفاوت تلقین و قانون جذب چیست ؟

در قانون جذب از نوعی تلقین استفاده می‌شود اما قانون جذب با تلقین تفاوت‌هایی دارد روانشناسی جدید امروزه  جایگاه ویژه‌ای به تلقین داده است تلقین در روانشناسی یعنی یک فرایند ذهنی که مخاطب ان را می پذیرد و همین باعث تغییر در احساس درونی فرد می شود . تلقین از طریق تکرار در ذهن انجام می شود روانشناسان ادا می کنند که تکرار جملات بر افکار و وضعیت زندگی ما تاثیر شگفت انگیزی دارد حتی کلماتی که ما از آنها استفاده می کنیم در تعیین زندگی ما نقش دارند .

اما قانون جذب هر چه را که تصور کنید چه مثبت چه منفی یعنی هرچه که در ذهن شما مرور شود و به آنها فکر کنید با قانون جذب از کائنات برای شما ارسال خواهد شد . کائنات همان انرژی و ارتعاشاتی  که دریافت کردند را برایتان می‌فرستند .  قانون جذب می گوید که انسان در ذهنش به هرچه که تمرکز کند و به آن فکر کند در عالم خارج از وجود انسان افکارش عملی می شود . دیگر اینکه هرچه در زندگیتان  به طور مثبت و منفی اتفاق افتاده است اثری از افکار و تصورات خودتان است .

 

هیپنوتیزم و تلقین ؟

در هیپنوتیزم از نوعی تلقین استفاده میشود که از طریق ذهن باورهایی را به ذهن انسان وارد می‌کنند و انسان را به رفتارهایی که از قبل تعیین شده وادار می کند تغییرات در هیپنوتیزم می‌تواند احساس ، حافظه ،  افکار و ….  باشد .

 

 

قانون-جذب

آیا تلقین ترس را هم از بین میبرد ؟

همانطور که میدانید معنی تلقین این است که یک مطلب را به خودتان القا کنید شما میتوانید از تلقین برای  ازبین بردن  عادت های بد ، ترس‌های بی‌مورد و رفتارهای منفی استفاده کنید تا بتوانید این ها را در وجودتان پاک کنید . زمانی که شما یک کاری را می خواهید انجام دهید ولی با خود تکرار میکنید که شاید نتوانم ، این کار برای من بسیار سخت است و من از پس این کار بر نمی آیم این تلقین های غیر ارادی و سرزنش کردن های خود انسان بر اساس قانون جذب و تلقین به خود به شما و زندگی تان وارد می شود پس شما ابتدا افکار منفی را از خود دور کنید شما می توانید در یک جای خلوت و آرام دراز بکشید و با خودتان جملات تاکیدی که به اهدافت مربوط است را روزانه  و به طور مداوم تکرار کنید که این کار باعث می شود تعادلی در روحتان ایجاد شود و خودتان را برای تلقین اماده می‌کنید .

شما می توانید به خودتان تلقین کنید که من با استعداد هستم من این کار را می توانم انجام دهم و این کار برای من اصلا سخت نیست شما میتوانید روزانه این جملات را که مربوط به اهدافتان میباشد تکرار کنید و بعد از گذشت چند روز خواهید دید که چطور اعتماد به نفستان بالا رفته و آرامش و باوری به خود دارید که توانستید به اهدافتان نزدیک شوید و به آنها خواهید رسید و تلقین و قانون جذب توانسته شما را در زندگی به موفقیت هایی که می خواهید برسانند .

 

قانون-جذب

آیا می توانم در زندگی ام به خودباوری برسم ؟

اگر شما  برای هر چیزی اراده کنید و به آن هدف و خودتان ایمان داشته باشید بدانید چه میخواهید و اهداف تان چیست و به این اهداف و خودتان باور عمیقی داشته باشید و هیچ گونه ترس و اضطرابی برای نرسیدن به اهداف تان نداشته باشید در این صورت می‌توانید با قانون جذب و تلقین به اهدافتان برسید و به توانایی خود باوری در زندگی تان خواهید رسید و زندگیتان را به طور کل می توانید تغییر دهید .

چگونه به خودباوری برسم ؟

کسانی که می‌خواهند خودباوری را شروع کنند ابتدا اعتماد به نفس کمی دارند اما با تلاش ها و ایجاد افزایش حس اعتماد به نفس در خود و کسب شجاعت میتوانند به خودباوری برسند زمانی که هر کاری را شما با اعتماد بنفس انجام دهید و هیچ ترسی از شکست نداشته باشید نتایج دلخواه و ایده آلی را که دارید قطعاً بدست می اورید .

فقط باید با خودتان صادق باشید و برای آرزوها و اهدافی که دارید با اعتماد به نفس تلاش کنید و اینگونه  شما به خودباوری واقعی خواهید رسید شما باید برای اهداف تان و آرزوهای تان و این که شما در زندگی چه چیزی می خواهید وقت بگذارید و در مورد این ها فکر کنید اگر میخواهید یک فروشنده بسیار موفق باشید و بتوانید تجارت بزرگی را در دست بگیرید باید باور داشته باشید که می‌توانید این کار را انجام دهید و شما استعداد این کار را دارید سخت ترین مرحله این کار برای رسیدن به اهداف آرزوهای تان به دست آوردن اعتماد به‌نفس است زمانی که شما اعتماد به نفس تان را افزایش دهید و به خودباوری برسید می توانید با قانون جذب و تلقین به هر آنچه که می خواهید برسید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]