10 روش افراد موفق در زندگی | موفقیت با قانون جذب

موفقیت با قانون جذب

سوالی که برای خیلی از افراد همیشه پیش می آید این است که آیا افراد موفق از قانون جذب استفاده کرده اند که موفق شده اند ؟ اگر استفاده کرده اند چرا حرفی از آن نمی زنند و اگر استفاده نکردند پس پیروان قانون جذب افراد کذابی هست که دروغگویی می کنند . حال می خواهیم در این مقاله به صورت مفصل درمورد استفاده افراد موفق از قانون جذب صحبت کنیم قانونی که اگر آن را بدانیم اتفاقات فوق العاده ای برای ما خواهد افتاد . خود من در هر کاری میزدم ، ورشکسته می شدم ولی بعد از اینکه با قانون جذب آشنا شدم و فهمیدم که ورشکستگی های من به خاطر باور های بد من است .

تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی موفقیت افراد را تضمین می کند ؟ باید این را در نظر بگیریم که هیچگاه نمی شود نظر واحدی داد چون هرکسی بسته به موقعیتی که دارد می تواند مشخصه های متفاوتی از موفقیت داشته باشد . یعنی مثلا کسی که در زمان قدیم زندگی میکرده هرچقدر بیشتر تلاش می کرده و کشاورزی بیشتری می کرد موفق تر به نظر میرسید پس موفقیت هم دیدگاه های مختلفی دارد .

میدانید که اگر ما مثل افراد موفق به اطرفمان بنگریم و از شرایط استفاده کنیم دقیقا به همان نتایجی میرسیم که آن ها رسیده اند .

حال می خواهیم 10 روش مهم در نگرش افراد موفق بدانیم !

1. تمرکز بر روی اتفاقات پیشین و پیش رو

افراد موفق یکی از مهم ترین کار هایی که انجام می دهند اگر عملی را انجام داده اند و نتیجه آن را دیده اند . اگر بد بود که به فکر تغییر دادن عمل هستند یا اگر هم خوب بود به فکر بهینه کردن آن عمل می افتند . پس افراد موفق همیشه به پشت سر نگاه می کنند اما حسرت نمی خورند بلکه بر اساس اتفاقات پیشین تصمیم بهتری برای اتفاقات آینده می گیرند .

نحوه موفقیت افراد موفق

سپس اینگونه افراد سعی می کنند با تفکر درمورد آینده اتفاقاتی که فکر می کنند در پیش رو دارند را در نظر گرفته و بر اساس حالت های مختلف شروع به برنامه ریزی می کنند که در هر صورت موفق شوند . مثلا خیلی ها به امید وام کسب و کارشان را شروع نمی کنند ولی افراد موفق اگر وامی گیرشان نیاید پلن دومی دارند که مثلا قرض کردن از اطرافیان باشد یا به نحو دیگری سرمایه اولیه کارشان را به دست می آورند .

2. برنامه ریزی بیش از توان ممنوع

برنامه ریزی کار دیگری است که همه افراد موفق دارند اما همیشه افراد نا موفق آن را نادیده می گیرند و بر اساس هرچه پیش آید خوش آید زندگیشان را ادامه می دهند و همین باعث می شود هر طوفانی قایق ذهن آن ها را به سمتی ببرد که طوفان رفته و اینگونه افراد همیشه احمق ترین ها هستند چون به هرسویی که جامعه برود می روند و انتظار دارند که نتایج متفاوتی از مردم عادی بگیرند که هیچ گاه این اتفاق نخواهد افتاد !

اما اگر برنامه ریزی ما بیش از حد توانمان باشد پس از مدتی از برنامه ریزی خودمان زده می شویم و دیگر آن را ادامه نمی دهیم ، یعنی برنامه ریزی ما نباید به گونه ای باشد که به سلامتی ما لطمه بزند . طبق گفته محققان موفقیت اگر کسی در طول روز سه کار مهم و اساسی را انجام دهد دیگر وقت خودش را به بطالت نگذرانده و از آن روز استفاده خوبی برده است . انجام کار های محدود اما مهم و اساسی باعث می شود که شما برای ادامه برنامه ریزی انگیزه بیشتری نیز بگیرید و به موفقیت یک قدم نزدیک تر شوید .

3. نوشتن سریع ایده ها

ما در طول روز ایده های فوق العاده زیادی را در ذهنمان ایجاد می کنیم و می سازیم . نوشتن ایده ها بسیار مهم است چون اکثر ایده هایی که به ذهنمان میرسد و در زمینه های مختلفی از جمله مالی ، روابط و سلامتی می تواند به ما کمک کند یکهو از ذهنمان میپرد و پس مدتی آن ایده برای همیشه در ذهنمان می میرد . افراد موفق به همین دلیل همیشه ایده هایشان را یادداشت می کنند و حتی برای آن یاد آور می گذارند که مثلا فردا عصر وقت نگاه کردن به ایده ها و انجام آنها در کار است .

نحوه موفقیت افراد موفق

4. قانون مهم 80/20

قانون 20/80 یکی از قوانین مهم افراد موفق است که می گوید 20 درصد از کارها 80 درصد از نتیجه را برای آن ها رقم میزند و آن ها تمام سعی شان را می کنند که تمرکزشان را برروی آن 20 درصد بگذارند تا نتایج بهتری بگیرند . پس همین الان به این فکر کنید که شما چه کارهایی آن 20% شما را در نظر می گیرند .

5. داشتن یک چشم انداز خوب

اگر شما چشم انداز خوبی نسبت به آینده داشته باشید طبق قانون جذب کارهایی انجام می دهید که سرعت رسیدن به اهدافتان بیشتر شود و از طرفی هم افکار منفی از ذهن شما پاک شده و فقط به نکات مثبت و چشم اندازی که در ادامه زندگی دارید دقت می کنید .

6. حفظ آرامش

افراد موفق و خوش شانس یکی از مهم ترین دلیل های خوش شانسی در آن ها حفظ آرامش است چون کسی که زود عصبی شود به مدار پایینی از اعمال دسترسی دارد و دست به کار هایی میزند که آن فرد را از هدفش دور کرده و از موفقیت بازدارد . پس همیشه این موضوع را با خود تکرار کنید : بهترین اتفاقات در بهترین زمان ممکن رخ خواهد داد و من به کائنات ایمان دارم .

نحوه موفقیت افراد موفق

اگر مذهبی هستید می توانید جمله آرامش بخش قرآن یعنی الی بذکرالله تطمئن القلوب را با خود تکرار کنید و آرامش بگیرید . ما درباره این موضوع به صورت کامل در مقاله راهکار های کاهش استرس روزانه صحبت کردیم .

7. از متفاوت بودن نترسید

اگر ما بخواهیم مثل عقاب در اوج باشیم پس صددرصد نباید با اردک ها پرواز کنیم . کسی که می خواهد آینده ای متفاوت تر از بقیه برای خودش رقم بزند نباید شبیه افراد جامعه باشد و مثل آنها رفتار و فکر کند .

اگر جایی آهنگ منفی شنیدید سریع هندزفریتان را بیرون آورده و یک آهنگ مثبت گوش کنید . دیگر به هیچ عنوان به جمع های منفی نگر و جمعی که میدانید از همه بالاترین نروید . یکی از دلایل مهم موفقیت افراد این است که همیشه در جمع هایی شرکت می کنند که می تواند از آن جمع چیزی یاد بگیرد یاحداقل احساسش مثبت شود پس افراد موفق هیچگاه به جمع معتادان و شکست خورده ها و بزدلان نمی روند .

8 . اعتماد بنفس خودتان را بالا ببرید .

اگر می خواهید فقط با یک اتفاق یا از این مقاله فقط یک نکته را یاد بگیرید همین کافی است که من بگویم اعتماد بنفستان را بالا ببرید همین الان به فکر بالا بردن اعتماد بنفس باشید . افراد موفق اعتماد بنفس بالایی دارند و از مشکلات نمی هراسند آن ها خودشان را چون دریایی می بینند که با یک پاره سنگ متلاطم نخواهد شد بلکه آن را هضم کرده و از آن بهترین استفاده را می برد . اگر شما منتظر بودید که پدرتان برایتان ماشین بخرد یا شرایط یک کار را آماده کند اما نشد شما نباید مضطرب و نگران شوید بلکه شروع به باور این کنید که خودتان می توانید پول در بیاورید و ماشین بخرید .

نحوه موفقیت افراد موفق

مهم ترین شاخصه افراد موفق در میزان اعتماد بنفس آن هاست . که ما در مقاله افزایش ۲۵ راهکار برای بالابردن اعتماد‌ بنفس درمورد این موضوع به صورت کامل صحبت کردیم .

9. عمیق یاد بگیرید نه سطحی

اگر می خواهید در کاری بهترین باشید پس در همه کار ها وارد نشوید . خیلی ها می خواهند همزمان هم در بازیگری ، هم در آرایشگری و … موفق باشند اینگونه افراد در همه کار ها عادی خواهند بود . افراد موفق یک چیز را عالی یاد میگیرند پس سعی کنید همیشه به این موضوع دقت کنید که فقط روی موفقیت در یک رشته خاص تمرکز کنید .

10 . قانون جذب را اجرا کنید .

افراد موفق خودآگاه یا ناخودآگاه همیشه در حال استفاده از این قانون هستند و همیشه سعی می کنند که بهترین ها را برای خودشان در نظر بگیرند . باید این موضوع را در نظر بگیریم که اگر ما تمام تلاشمان را کنیم از صبح تا شب تا زمانی که احساسمان منفی باشد بیشتر از اهدافمان دور می شویم به همین دلیل است که همه افراد موفق می گویند ما عاشق کارمان هستیم و از انجام دادن آن لذت می بریم . کسی که در حین کار از انجام کار لذت ببرد مطمئن باشید که بهترین ها برایش اتفاق خواهد افتاد .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]