آموزش مقدماتی فتوشاپ به صورت قدم به قدم

با سلام خدمت کاربران پر انرژی آرسینو ، ما در این وبسایت در تلاش هستیم که فتوشاپ را به صورت قدم به قدم و در کمترین زمان ممکن به شما آموزش دهیم . شما برای دیدن آموزش های بیشتر از این مقاله به بخش آموزش وبسایت مراجعه کنید و بخش دلخواهی که میخواهید بیاموزید را انتخاب کنید و از جلسه یک به خواندن آموزش های ما بپردازید . این مقاله درمورد کار با بخش SATIN هست که به شما کلیه جزئیات آن را آموزش خواهیم داد ، پس برای یادگیری این آموزش تا اخر این جلسه با ما همراه باشید .

کاربرد (SATIN) در فتوشاپ

افکت ساتین در فتوشاپ کاربرد جالبی دارد . وقتی میخواهیم یک سطح را صاف و سیقلی کنیم ، از این افکت استفاده میکنیم تا به متن جلوه ی زیبایی دهیم . ساتین  به متن رنگ میدهد و این قابلیت را دارد که مقدار نور رنگ متن را تنظیم کنید .

مرحله 1 : ابتدا قفل لایه را باز کرده و روی قسمت FX ، گزینه ی SATIN را انتخاب کنید .

نحوه استفاده از SATIN در فتوشاپة

مرحله 2 :  شما میتوانید رنگ مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه ی OPACITY به شما کمک میکند که بتوانید با کم و زیاد کردن آن ، مقدار نور و شفافیت سطح براق را تنظیم کنید و به طور دلخواه انتخاب کنید

نحوه استفاده از SATIN در فتوشاپ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 3 : گزینه ی بعد ، گزینه ی ANGLE است که به ما کمک میکند که درجه ی شفافیت سطح براق ، تغییر کند . گزینه ی بعد OPACITY است که به کمک میکند با زیاد کردن آن میتوان فاصله شفافیت از سطح براق را بیشتر کرد یا به طوری دیگر طرحی سفید در داخل متن ایجاد میشود که این طرح دقیقا خود متن شما است . گزینه ی بعد SIZE است که با آن میتوان اندازه ی طرح داخل متن را تنظیم کرد و به مقدار دلخواه بزرگ یا کوچک کرد .

 

نحوه استفاده از SATIN در فتوشاپ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 4 : در این قسمت دو گزینه داریم . اگر علامت گزینه ی INVERT را برداریم ، جای سطح شفاف (متن) با جای طرح داخل متن عوض میشود و دقیقا برعکس میشود . بخش CONTOUR به ما کمک میکند که به متن ، جلوه ی خاصی داده شود که این بخش شامل چند نوع افکت است . در افکت DROP SHADOW ، چگونگی نوع تراز ، نوع سایه را تغییر و تحت تاثیر قرار میدهد . مثلا برای تراز خطی (linear contour) که حالت پیشفرض فتوشاپ هم است ، سایه به طور یکنواخت و با یک الگو مثل الگوی خطی ، ساخته میشود .

 

نحوه استفاده ازsatin در فتوشاپ

 

بسیار خوشحالیم که الان میتوانید از افکت satin استفاده کنید .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *