نحوه دو رنگه کردن تصویر یا متن در فتوشاپ

بعضی از شما ها به فکر فرو میروید که چگونه یک طرح زیبا و جذاب با فتوشاپ بسازم ؟ گاهی با خود میگویید من طرحی ساده دارم و دنبال راه حلی میگردید که تصویر را از سادگی بیرون آورید . gradient tool در فتوشاپ به شما کمک میکند که این مشکل را از سر راهتان بردارید و تصویری بسیار زیبا  ادیت کنید . این قسمت شامل سه بخش gradient tool  و paint bucket tool و 3d material drop tool  است که بخش gradient tool کمک میکند که بتوانیم روی عکس یا طرح ، سایه های مختلف بزنیم . بخش paint bucket tool کمک میکند که بتوانیم کل عکس را به طور زیاد یا کم رنگ آمیزی کنیم و بتوانیم به طور دلخواه عکس را رنگ آمیزی کنید . بخش سوم که 3d material drop tool است ، میتواند به ما کمک کند که هرقسمت از عکس را که میخواهید انتخاب کنید و آن را رنگ آمیزی کنید . 

مرحله 1ابتدا روی این آیکون که روی تصویر نشان داده شده است ، راست کلیک کنید . سه گزینه دارد ، روی گزینه ی gradient tool کلیک کنید . در قسمت پایین که با فلش اشاره شده است  میتوانید دو رنگ مورد نظر و مورد دلخواه را انتخاب کنید .

سایه و رنگ

مرحله 2 : در این قسمت روی گزینه ی  gradient tool کلیک کنید .  تصویر زیر دورنگ انتخا شده ، سفید و قرمز است . در این قسمت برای سایه زدن ، دو راه دارید. اول اینکه میتوانید به طور عادی از چپ به راست تصویر موس را گرفته و به مقدار مورد نظر بکشید ، تا از دورنگ انتخاب شده ،  سایه زده شود . راه دوم این است که از سه گزینه ، گزینه ی paint bucket tool را انتخاب کنید و روی کل صفحه بکشید . الان کل تصویر رنگ (اول) میشود . حالا دوباره گزینه ی  gradient tool بزنید و از جهت دلخواه گرفته و بکشید . حالا شما تصویری بسیار زیبایی دارید !

سایه زدن تصویر

چگونه از ابزار paint bucket tool استفاده کنیم ؟

مرحله 3 : همانطور که گفته شد ، گزینه ی دوم که paint bucket tool است ، شما میتوانید تصویر را به مقدار دلخواه رنگ آمیزی کنید . در قسمت بالا که با فلش اشاره شده دوبار کلیک کنید . پنجره ای باز میشود که شما میتوانید به رنگ زدن خود ، طرح های مختلف دهید . این قسمت میتواند به شما کمک کند تا عکسی زیبا بسازید و متفاوت داشته باشید .

طرح دادن به سایه

نکتهشما وقتی از گزینه ی سوم که 3d material drop tool است ، استفاده میکنید ، میتوانید قسمتی از تصویری را به دلخواه رنگ کنید .

خیلی خوشحالیم که توانستیم در کوتاه ترین زمان این بخش از برنامه ی فتوشاپ را به شما بیاموزیم . امیدواریم بتوانید طرحی متفاوت با این ابزار بوجود بیاورید .

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *