چگونه در فتوشاپ به دور متن رنگ دهیم؟

فتوشاپ قادر است متون را رنگی سازد ! جذاب تر اینکه شما میتوانید دور متن هایتان را هم رنگ کنید . با استفاده از این کار متن بسیار جذاب تر جلوه داده میشود . فراموش نکنید ، متنی که خودمان در طرحی نوشته ایم قابل تغییر است و همچنین وقتی یک طرح لابه باز کامل در اختیار داشته باشیم . اما وقتی لایه ی یک متن را در اختیار نداشته باشیم ، نمیتوان آنرا ویرایش کرد .

مرحله 1 : ابتدا روی کپشن اول کلیک کنید .

رنگ دادن به دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله دوم : در این قسمت روی خود لایه یا bachgraund یک یا دوبار کلیک کنید .

 

چگونگی رنگ دادن به دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 3 : یک پنجره برای شما باز میشود که گزینه ی ok را کلیک میکنید.

آموزش رنگ دادن به دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 4 : پس از کلیک کردن بر روی گزینه ی ok ، قفل لایه باز میشود و شما گزینه های بیشتری را در اختیار دارید . مثل fx . سپس روی همین گزینه که در پایین صفحه قرار دارد ، کلیک میکنیم . بعد از کلیک ،  چند گزینه نمایان میشود که باید روی گزینه ی stroke کلیک کنید . با انتخاب این گزینه پنجره ای برای شما باز خواهد شد…

 

آموزش رنگ دادن به دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 5 :در اینجا متن مورد نظر را انتخاب میکنید . در این تصویر مثال arsino است که نقطه چین دور آن معنی ویرایش دادن را میرساند . حالا قسمت position ، شامل سه گزینه مباشد . اولین گزینه outside میباشد که اگر انتخاب شود ، قسمت بیرونی (دور) متن رنگ داده میشود . دومین گزینه inside میباشد که اگر انتخاب شود ، قسمت درونی (دور) متن رنگ داده میشود . گزینه ی سوم ،center میباشد که انتخاب شود ، هم قسمت درونی و هم قسمت بیرونی (دور) متن رنگ داده میشود . شما قادر هستید به میل خودتان انتخاب کنید . توجه داشته باشید تا اینجا ، فقط تم انتخاب مبشود و قسمت fill type ، با انتخاب گزینه ی color ،رنگ مورد نظر انتخاب میشود  

آموزش رنگ دادن به دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتخاب طرح ، رنگ و رنگارنگ کردن دور متن

مرحله 1 :در همان پنجره ، قسمت fill type شامل سه گزینه میشود . گزینه ی اول color میباشد که ما در این قسمت رنگ مورد نظر را انتخب میکنیم . گزینه ی دوم gradient میباشد که برای رنگارنگ کردن (دور) متن استفاده میشود تا متن ، زیبا شود . گزینه ی سوم pattern میباشد که ما میتوانیم یک الگو یا به عبارت دیگر یک جلوه ی درونی به متن بدهیم . 

 

اضافه کردن طرح های دیگر به دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 2 : شما میتوانید به طور دلخواه این طرح هارا ویرایش کنید .توجه داشته باشید اگر position روی گزینه ی outside باشد ،  در قسمت بیرونی طرح شما تغییر ایجاد میشود و اگر inside ‘گزینه مورد نظر ما بود ، داخل متن تغییر ایجاد میشود . از  قسمت size میتوان استفاده کرد برای اندازه ی طرح . از قسمت opacity میتوان میزان کم رنگ یا پر رنگ بودن متن را تنظیم کرد .  از قسمت scale میتوان برای مقدار زوم کردن طرح استفاده کرد . 

 

آموزش طراحی دور متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله 3 : بخش gradient به ما کمک میکند که متن را رنگارنگ کنیم تا زیبا تر شود . 

رنگارنگ کردن متن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تبریک ! شما الان می توانید دور متن را به دلخواه خود تغییر دهید …

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *