با سلام و خسته نباشی به کاربران عزیز و پرانرژی . در این بخش از آموزش میپردازیم به نحوه قرار دادن اشکال هندسی در فتوشاپ  

چگونگی قرار دادن اشکال هندسی در فتوشاپ  :

در بسیار از تصاویر فتوشاپ و طراحی ها دیده اید که اشکال هندسی فلش و مستطیل و مربع و …. استفاده شده است یا این حال شاید برای شما جالب بوده است که این اشکال چگونه ترسیم میشود .  . ما در این قسمت از آموزش به این موضوع میپردازیم  .

ابتدا صفحه مورد نظر را برای برقراری اشکال هندسی  در فتوشاپ باز کرده سپس از منوی ابزار گزینه Rectangle tool  را انتخاب  و باز کرده ( با کلیک کردن بر روی مثلث کوچکی در کنار آن قرار دارد )و کلیک کردن بر روی این منو  با 6 آیکن روبروی میشویم . که در ادامه به آشنایی این آیکن ها میپردازیم .

نحوه قرار دادن و تغییر رنگ دادن اشکال هندسی در فتوشاپ

Rectangle tool :  برای کشیدن مستطیل در صفحه میباشد . اگر بخواهیم شکل مربع را بکشید باید همراه با حرکت دست برای کشیدن مربع دکمه shift  را بگیریم .

Rounded Rectangle tool   : برای کشیدن مستطیل با گوشه های گرد  در فتوشاپ مورد استفاده قرار میگیرد .

Elipse tool   : برای کشیدن بیضی  در فتوشاپ مورد استفاده قرار میگیرد . ( حال اگر بخواهیم دایره بکشیم باید همراه با کشیدن این شکل دکمه  Shift  را گرفته )

Polygon tool :  برای کشدن شش ضلعی  در فتوشاپ بکار میرود .

Line tool :  برای کشیدن خط راست  در فتوشاپ بکار میرود .

نحوه کشیدن فلش در فتوشاپ

Custon Shape tool :  با انتخاب این گزینه در منوی ابزار فتوشاپ در قسمت بالای پنجره گزینه Shape    در قسمت بالای این پنجره با کلیک کردن بر روی فلش این قسمت با اشکال زیادی روبرو میشویم .  انواع فلش ها ، قیچی ، پرچم و الی آخر

نحوه قرار دادن و تغییر رنگ دادن اشکال هندسی در فتوشاپ

چگونگی تغییر رنگ دادن به اشکال هندسی در فتوشاپ  :

بعد از کشیدن شکل مورد نظر میپردازیم به چگونگی تغییر رنگ دادن این آیکن  . در قسمت بالای پنجره فتوشاپ بر روی آیکن Fill  کلیک کرده پنچره ای با طیف رنگها باز میشود .

در سمت چپ اولین آیکن مربعی را مشاهده میکنیم که خطی اریب در آن رسم شده که با انتخاب این آیکن شکل مورد نظر را تو خالی نشان میدهد بدون هیچ رنگی

دومین آیکن :   را مربعی رنگی میبیم که با کلیک کردن بر روی آن و انتخاب رنگ مورد نظر را که در زیر آیکن قرار  دارد میتوان رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرد  .

سومین آیکن : که طیف رنگ میباشد که میتوان برای شکل مورد نظر ار طیف رنگ استفاده کرد

چهارمین  آیکن : که با انتخاب آن میتوان رنگ برجسته انتخاب کرد  .

پنجمین آیکن و آخرین مربع میتوان از رنگها مورد نیاز خود با تغییر دادن اعداد گزینه های C ، M، Y، K  رنگ سلیقه ای خود را انتخاب کرد  .

نحوه قرار دادن و تغییر رنگ دادن اشکال هندسی در فتوشاپ

 

برای سایه دادن به اشکال میتوان از گزینه  Stroke  از قسمت پانل رنگها استفاده کرد .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *