نحوه استفاده از ابزار Quick Selection Tool چگونه است ؟

ابزار کاربرد زیادی در فتوشاپ دارد . به طوری که به شما کمک میکند بتوانید هر قسمت از تصویر خود را انتخاب کرده و آنرا بزرگ یا کوچک کنید . به کمک Quick  میتوان هر قسمت را به دلخواه انتخاب کرده و آنرا حذف یا تغییر رنگ داد و همچنین میتوان موارد انتخاب شده را جابجا کنید .

چگونه قسمتی از تصویر را سریع برش دهیم ؟

در موارد زیر به این بخش ها اشاره خواهد شد :

 1 : انتخاب Quick Selection Tool 

2 : چگونگی انتخاب قسمتی از عکس با ابزار Quick Selection Tool

3 : چگونگی تغییر  مکان با ابزار Quick Selection Tool

4 : استفاده از گزینه های دیگر ابزار Quick Selection Tool

مرحله 1 : در این تصویر میخواهیم مردی که روی صندلی نشسته است را انتخاب کنیم . ابتدا روی گزینه ی Quick Selection Tool کلیک کنید . برای راحت تر شدن این کار میتوانید را بزنید تا گزینه ی  انتخاب شود . حالا میتوانید شکل مورد نظر را انتخاب کنید .

استفاده از Quick Selection Tool

مرحله 2 : با انتخاب Quick Selection Tool سه گزینه برای شما باز میشود که به ترتیب از چپ به راست 1: انتخاب جدید _ 2: اضافه کردن به انتخابی که کرده اید _ 3: کم کردن یا برش از انتخابی که شده . خب ، الان باید انتخاب کنیم که دو راه برای این کار وجود دارد . شما میتوانید روی قسمت های مختلف کلیک کنید ، یا میتوانید وقتی موس را روی شکل قرار دادید ، نگه دارید و به طرف دلخواه شکل بکشید .

استفاده از Quick Selection Tool

مرحله 3 :گاهی وقت ها به اشتباه قسمت هایی از تصویر را که نمیخواهیم ، مورد انتخاب قرار میگیرد . در این مواقع میتوانید با استفاده از سومین گزینه ، از مقدار انتخاب شده یا قسمت اضافی ببرید و شکل را به مورد دلخواه ادیت کنید .

کار با Quick Selection Tool

نحوه برش دادن سریع تصویر

مرحله 4 : در این قسمت میتوانید بخش مورد نظر را جابجا کرد . کافیست وقتی شکل را اننخاب کردید ، رو گزینه ی اول از بالا کلیک کرده و آنرا به راحتی جابجا کنید . همچنین میتوانید  هرجایی که بخواهید قرار دهید . استفاده از این بخش باعث میشود که طرحی متفاوت داشته باشیم .

 

 

استفاده از Quick Selection Tool

مرحله 5 : گاهی اوقات میخواهید تصویر بزرگی را انتخاب کنید . ولی وقتی محدوده ی انتخاب شما کوچک باشد ، کار برایتان بسیار سخت است . پس باید سایز انتخاب را بزرگتر کنیم . برای اینکار کافیست روی گزینه ی زیر که مشخص شده کلیک کنید و درجه ی SIZE را کم یا زیاد کنید تا بتوانید میزان انتخابتان را تنظیم کنید .

کار با Quick Selection Tool

 

عالیه که یاد گرفتید از Quick Selection Tool استفاده کنید و خوشحالیم که توانستیم در کمترین زمان ممکن این بخش از فتوشاپ را به شما بیاموزیم . 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *